×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Policija pauž satraukumu par automašīnu zādzību skaita pieaugumu – šogad aizdzītas 421 (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Salīdzinot ar pērno gadu, šogad palielinājies nozagto automašīnu skaits, un tas vieš arvien lielāku uztraukumu, trešdien žurnālistiem sacīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Šā gada piecos mēnešos nozagta 421 automašīna, kas ir par 14% vairāk nekā pērn šādā pašā laika periodā. Šogad no nozagtajām automašīnām atgūtas ir 187.

Policijas apkopotā informācija liecina, ka šogad, līdzīgi kā citus gadus visvairāk zagtas “Volkswagen” markas automašīnas. Tāpat zagļi bieži vien iekāro “Audi” un “BMW” markas spēkratus.

Daļa zagto automašīnu tiek transportētas uz ārzemēm. Zagtās automašīnas, kuras nav dārgākās, tiek izmantotas rezerves daļām. Vienlaikus šogad arī nozagtas 50 automašīnas, kuras ražotas pirms 1991.gada.

Grišins akcentēja, ka, mainoties tehnoloģijām, mainās arī zagļu tehnika. Ņemot vērā, ka jaunākajos modeļos tiek izmantots vairāk elektronikas, rīki, ar kuru palīdzību zagļiem auto aizdzīt, nonākuši arī ļaundaru rīcībā.

Policija norāda, ka jaunās tehnoloģijas nepasargā no auto nozagšanas riskiem, un zaglim ar attiecīgu tehniku automašīnu sanākot aizdzīt pat ātrāk nekā auto, kuri vēl aprīkoti ar centrālo atslēgu.

Bieži vien automašīnas, kuras ražotas pēdējos gados, tiek nozagtas auto īpašniekam mājās guļot. Zaglis ar speciālu aprīkojumu var noskanēt automašīnas pults signālu un spēkratu aizdzīt, runājot par mašīnu zādzībām, kuras ražotas pēdējo gadu laikā, paskaidroja Grišins. Šādām nelikumīgām darbībām nepieciešamas vien dažas sekundes.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Savādi gan-agrāk zaga zirgus,tagad aizdzen mašīnas .Domādams neizdomāsi.

  2. Nezināju, ka policija ir tikusi dibināta ar mērķi “paust satraukumu”.
    Bet vispār policija izskatās labi informēta par to, kā automašīnas nozagt, kur pēc tam transportēt, kuras ir “ejošākās” markas u.t.t. Gandrīz vai rodas nelabas aizdomas. It īpaši tādēļ, ka, cik saprotu no raksta, neviens pats autozaglis nav noķerts, kaut gan 187 automašīnas mīklainā kārtā ir atgūtas. Acīm redzot pret izpirkuma maksu.

  3. Nevajag paust satraukumu, nepieciešams aktīvāk ķert autozagļus. Neesmu dzirdējis, ka kāds no tiem pēdējā laikā būtu noķerts. Zinu, ka ir pat īpaša vienība, kas strādā ar nozagto dārgā gala auto meklēšanu, bet rezultāta ta nav…

Draugiem Facebook Twitter Google+