×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2013
Drukāt

Policija pret protestētājiem Belfāstā pielieto ūdens lielgabalu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Belfāstā otro nakti pēc kārtas turpinoties “karoga protestiem”, policisti piektdien, 4.janvārī, likuši lietā ūdens lielgabalu pret aptuveni 300 protestētāju lielu pūli.

“Policija tika pakļauta ilgstošam uzbrukumam no aptuveni 300 cilvēku liela pūļa puses, kas izmantoja petardes, ķieģeļus un degbumbas. Notikuma vietā tika pielietots ūdens lielgabals,” pavēstīja Ziemeļīrijas policijas pārstāvis. “Ievainoti vairāki policisti un veikti vairāki aresti.”

Jau vēstīts, ka protesti Ziemeļīrijā norisinās kopš 3.decembra, kad Belfāstas dome atteicās no līdzšinējās kārtības un nolēma turpmāk Apvienotās Karalistes karogu neturēt izkārtu pie domes ēkas visu cauru gadu.

Belfāstas dome nolēma, ka karogs pie pašvaldības nama izkarams tikai 17 dienas gadā, saniknojot lojālistus, kas atbalsta stipru saišu uzturēšanu starp Lielbritāniju un Ziemeļīriju.

Pēdējo nedēļu laikā naktīs notikuši nemieri, protestētāji ķērušies pie degmaisījuma bumbām un dedzināšanas, un lojālistu un policijas starpā izraisījušās nopietnas konfrontācijas.

Ceturtdien aptuveni 100 lojālistu protestētāju uzbruka policistu spēkiem, apmētājot likumsargus ar degmaisījuma bumbām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+