×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Policija Rīgā aiztur telefonkrāpniekus un atgūst 4,3 tūkstošus latu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Policija Rīgā aizturējusi divus telefonkrāpniekus un atguvusi kopumā 4,3 tūkstošus latu, kuri izkrāpti no vecāka gadagājuma cilvēkiem, aģentūra BNS uzzināja Valsts policijā.

Policija informē, ka pagājušās nedēļas sākumā kādai 1936.gadā dzimušai sievietei pa stacionāro tālruni piezvanīja kāds vīrietis, apgalvojot, ka viņas mazdēls ir notriecis cilvēku un nepieciešama nauda, lai mazdēlu neieliktu cietumā.

Cietusī noticēja zvanītājam un piedāvāja samaksāt 1250 latu. Pēc brīža pie cietušās durvīm zvanīja kāds vīrietis un paņēma no viņas naudu, taču mirkli vēlāk Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki vīrieti aizturēja un atguva samaksāto naudu.

Aizturētais ir 1990.gadā dzimis vīrietis, kurš iepriekš trīs reizes sodīts par mantiskiem noziegumiem. Patlaban pret viņu sākts kriminālprocess par krāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, un tiesa kā drošības līdzekli viņam ir piemērojusi apcietinājumu.

Pēc šīs aizturēšanas nedēļu Kriminālpolicijas darbinieki novēroja, ka sirmgalvji vairs nesaņem krāpniekus zvanus, taču 29.janvārī, krāpnieki atsāka uzdarboties – kāda 1935.gadā dzimusi sieviete saņēma analoģisku zvanu par mazdēlu, kurš it kā notriecis cilvēku. Cietusī zvanītājam noticēja un piekrita samaksāt 3050 latu.

Uzreiz pēc tam, kad sieviete naudu bija samaksājusi, Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki aizturēja vīrieti un atguva samaksāto naudu. Aizturētais ir dzimis 1976.gadā un agrāk jau četras reizes tiesāts, tostarp par smagu miesas bojājumu nodarīšanu un dažādiem mantiskiem noziegumiem. Ceturtdien tiek lemts par drošības līdzekļa piemērošanu aizdomās turētajam – policija lūgs tiesu apcietināt vīrieti.

Lai gan pārsvarā krāpnieki par saviem upuriem izvēlas krieviski runājošus sirmgalvjus, pašlaik ir vērojama tendence, ka zvanītāji reizēm mēģina apkrāpt arī latviski runājošos, piebilst policijas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+