×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. marts, 2012
Drukāt

Policija sāk izdalīt zagļu un laupītāju aizbiedēšanas ierīces

Valsts policija sākusi iedzīvotājiem izdalīt īpašas 130 decibelu skaņas ierīces, ar kurām var aizbaidīt zagļus un laupītājus vai pat, piesaistot apkārtējo uzmanību, tos aizturēt.

Projekta vadītāja Ilze Ruķere-Bērziņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka kopumā par Eiropas Komisijas finansējumu iegādāti 5000 šādu ierīču un to izdalīšana uzticēta policijas iecirkņiem un reģionu vadībai, kas izlemj, kurai mērķauditorijai šādas ierīces vislabāk noderētu. Piemēram, Ventspilī ierīces izdalīs pastniekiem, Liepājā ‒ pensionāriem, savukārt nākamnedēļ ierīces sāks izdalīt rīdziniekiem, pēc tam Latgalē.

“Katrs iecirknis izlemj, vai nu apkalpojamajā teritorijā ir rūpnīca ar maiņu darbu, kurā cilvēkiem jāierodas agri vai, tieši otrādi, vēlu jādodas mājās. To, ka ierīces skaņa var piesaistīt apkārtējo uzmanību un līdz ar to aizturēt laupītāju, apliecināja eksperiments Talsos, kurā pie vietējā tuneļa ierīce iedarbināta. Šajā brīdī no tuvējiem namiem pavērās vairāki aizkari, aiz kuriem raudzījās ziņkārīgi iedzīvotāji,” norādīja Ruķere-Bērziņa.

Ierīce negarantē 100 procentīgu aizsardzību no zagļiem, laupītājiem vai citiem ļaundariem, taču tā kalpo kā iebiedēšanas līdzeklis. Tā ir salīdzinoši drošāks veids nekā asaru gāze, kuru daļa iedzīvotāju nevēlas nēsāt līdzi, baidoties, ka šo pretnoziedznieku līdzekli izmantos pret viņiem.

Ierīce var kalpot arī kā suņu aizbaidīšanas līdzeklis.

Saskaņā ar lietošanas instrukciju ierīcē vispirms jāievieto baterija un, lai to iedarbinātu, jāizvelk tapiņa. Lai ierīci apstādinātu, tapiņa jāievieto atpakaļ. Ierīci var ievietot somā un piespraust siksniņu pie jostas vai bikšu cilpas. Ja zaglis mēģinās nozagt somiņu, atskanēs signāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+