Latvijā
Kriminālziņas

Policija Saldū pabeidz izmeklēšanu pret vīrieti, kurš izvairās maksāt uzturlīdzekļus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Sintija Zandersone

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā pret kādu vīrieti par izvairīšanos no tiesas nolēmuma pildīšanas, ar kuru uzlikts pienākums apgādāt savus bērnus un dot tiem uzturu, portālu “La.lv” informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Šī gada janvāra mēnesī VP Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirknī no Uzturlīdzekļu garantiju fonda saņemts iesniegums par to, ka 1976.gadā dzimis vīrietis izvairās no uzturlīdzekļu maksāšanas nepilngadīgajam bērnam. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietim ir 2010.gadā dzimis bērns.

Ar Saldus rajona tiesas 2015.gada 18.septembra spriedumu viņam ir uzlikts par pienākumu apgādāt savu nepilngadīgo bērnu un dot viņam uzturu. Ņemot vērā, ka tiesas uzlikto pienākumu vīrietis nepildīja, Uzturlīdzekļu garantiju fonds pieņēma lēmumu par uzturlīdzekļu izmaksu viņa vietā, sākot no 2015.gada oktobra mēneša.

Kopš lēmuma pieņemšanas dienas Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksātā summa sastāda 3963.74. Vīrietis ir bijis darba tiesiskajās attiecībās, par ko nav informējis ne fonda administrāciju, ne tiesu izpildītāju, kā arī nav labprātīgi veicis iemaksas bērna uzturam vai citādi nodrošinājis bērnam uzturu.

Ņemot vērā, ka viņa ienākuma apmērs bija  pietiekams, lai pildītu viņam uzlikos pienākumus uzskatāms, ka vīrietis apzināti izvairījies no uzturlīdzekļu iemaksām. Vīrietim kriminālprocesā tika piemērots aizdomās turētā statuss.

Saistītie raksti

Izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi. Par izvairīšanos no tiesas nolēmuma vai kompetentas valsts institūcijas lēmuma pildīšanas, ar kuru uzlikts pienākums apgādāt savus vecākus, vecvecākus, bērnus, mazbērnus vai citas personas un dot tiem uzturu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Lai nodrošinātu pastāvīgu sadarbību, iestādes, kas atrodas dažādu Ministru kabineta locekļu padotībā, rakstveidā noslēdza šo trīspusējo vienošanos – pagājušā gada 17.oktobrī tika parakstīta starpresoru vienošanās starp Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju, Valsts policiju un Ģenerālprokuratūru. Starpresoru vienošanās paredz, ka turpmāk Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija, konstatējot apstākļus, ka parādnieks izvairās no pienākuma nodrošināt uzturlīdzekļus bērnam, par to informē Valsts policiju.

 

LA.lv
Barbara Ālīte
Latvijā
KM problēmas nokomplektēt par medijiem atbildīgo nodaļu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Brīvdienās četrās pirtīs izcēlušies ugunsgrēki
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Deputāti būs gatavi koriģēt novadu karti. Saruna ar Ināru Mūrnieci 2
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
No zemnieka sētas – līdz pasaules līmenim. LAD vadītājai – pēdējā darba diena
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Deputāti saņem materiālus par OIK uz 10 000 lapām
43 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Toms Bricis atvainojas par greizo prognozi
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Pazīstami Latvijas mūziķi aizsāks labdarības akciju Kurmenes baznīcas atbalstam
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Bite” un “Tele2” izveido kopuzņēmumu “Centuria” 1
3 stundas