Latvijā
Kriminālziņas

Policija saņēmusi izmisušas sievietes zvanu un aicina neklusēt arī citus 0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Likumsargi Baldones novadā aizturējuši vīrieti, kurš draudēja nogalināt savu dzīvesbiedri, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

2. janvārī ap pulksten desmitiem no rīta likumsargi saņēma informāciju no izmisušas Baldones novada iedzīvotājas, kura apgalvoja, ka viņas piedzērušais dzīvesbiedrs viņai draud ar šaujamieroci, solot viņu nogalināt.

Kad policisti ieradās notikuma vietā, sievietes dzīvesbiedrs bija jau aizbēdzis. Sieviete paskaidroja, ka vīrietis kopā ar savu draugu, kurš bijis klāt konflikta brīdī, ieroci paslēpuši. Veicot mājas apskati, policisti mājas bēniņos atrada divstobru medību bisi, ar ko sievietei, iespējams, draudēts.

Baložu iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām uzsāka abu vīriešu meklēšanu. Noskaidrojot vīriešu atrašanās vietu, četru stundu laikā pēc informācijas saņemšanas par notikušo viņi tika aizturēti.

Aizturēšanas brīdī sievietes 1983. gadā dzimušais civilvīrs atradās 2,52 promiļu stiprā alkohola reibumā, bet viņa 1990. gadā dzimušais draugs – 3,05 promiļu stiprā alkohola reibumā. Neviens no vīriešiem iepriekš nav krimināli sodīts.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, ja ir bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tikt izpildīti. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Sievietes dzīvesbiedram nav ieroča glabāšanas atļauja, tāpēc viņam nāksies atbildēt arī par šo pārkāpumu.

Šobrīd vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – aizliegums tuvoties cietušajai.

Likumsargi aicina arī citus iedzīvotājus, saņemot nopietnus draudus, ziņot par tiem policijai. Tāpat nedrīkst klusēt par vardarbību ģimenē, jo no vardarbības līdz traģēdijai ir tikai viens solis. Atgādinām, ka pēc cietušās personas vēlmes policijai ir tiesības pieņemt lēmumu par varmākas nošķiršanu no ģimenes. To ir iespējams izdarīt uz cietušās personas rakstveida pieteikuma pamata.

LA.lv