×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Policija skaidros plūdu laikā mirušās sirmgalves nāves cēloni (Papildināts)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Aizvadītā diennakts Ogres novadā bijusi visai kritiska – plūdi, pārraujot aizsargdambi, skāruši Ogres pilsētas teritoriju, un bojā gājusi kāda 90 gadus veca sirmgalve, kuras nāves cēloni gan vēl skaidros policija.

Vakar applūdušajā mājā Ogrē mirušās 90 gadus vecās sievietes nāves iemesli varētu būt dažādi, un pagaidām nevar izslēgt, ka tie patiešām saistīti ar ūdens ienākšanu mājā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere, precīzu sirmgalves nāves iemeslu skaidros policija.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka saistībā ar 1923.gadā dzimušās sievietes nāvi Ogres iecirknī sākts kriminālprocess par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību. Kriminālprocesā nozīmēta ekspertīze, lai noskaidrotu precīzu sievietes nāves cēloni.

Sievietes līķis tika atrasts applūdušā mājā, taču pagaidām nevar viennozīmīgi pateikt, vai viņas nāves cēlonis bijis saistīts ar noslīkšanu vai nē.

Izskanējušas dažādas versijas – gan ka sieviete mirusi dabīgā nāvē vai nosalusi, gan ka sava cienījamā vecuma dēļ nav spējusi pārdzīvot lielo nelaimi – mājas applūšanu. Neoficiāli zināms, ka sievietes līķis atrasts gultā.

VUGD pārstāve Vetere neatminējās, ka glābēji pēdējos gados pavasara palu laikā kādā applūdušā mājā būtu atraduši mirušu cilvēku. Ar plūdiem gan nosacīti var saistīt kāda 11 gadus veca zēna nāvi 2010.gada marta beigās Saldus novada Zirņu pagastā. Puika toreiz gāja bojā, klases pārgājiena laikā iekrītot tobrīd pārplūdušajā un straujajā Cieceres upē.

LETA jau ziņoja, ka vakar palu laikā kādā applūdušā mājā Ogrē gājusi bojā 90 gadus veca sirmgalve, kura pirms tam atteikusies evakuēties.

Kopumā aizvadītajā diennaktī no plūdiem izglābti 22 cilvēki, divi suņi un viens trusis. No evakuācijas atteikušies desmit cilvēki, aģentūra LETA uzzināja VUGD.

Trīs cilvēkiem no izglābtajiem bija nepieciešama cita apmešanās vieta un Ogres novada pašvaldība viņus izvietoja pansionātā, bet pārējie apmetušies pie saviem radiniekiem.

Kā ziņots, aizvadītā diennakts Ogres novadā un pilsētā bijusi visai kritiska, jo ūdens appludinājis arvien lielākas teritorijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+