Latvijā
Izglītība

Policija skolās sāk narkotisko vielu pārbaudes1


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija (VP) maija beigās skolās veiks pirmās narkotisko vielu pārbaudes, preses konferencē atklāja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Ministrs atzīmēja, ka ir panākta vienošanās ar Izglītības un zinātnes ministriju par narkotisko vielu pārbaužu programmas uzsākšanu Latvijas skolās. Ģirģens norādīja, ka skolas, kurās tiks veiktas pārbaudes būs izvēlētas pēc noteikta algoritma, tādēļ nevienam iepriekš nebūs zināms, kurās skolās notiks preventīvie pasākumi.

Tāpat ministrs atzīmēja, ka tieši narkotisko vielu lietošana un alkohola lietošana, kā arī agresija skolās ir viena no lielākajām problēmām.

Savukārt VP pārstāvis Lauris Arājs minēja, ka par aktuālām bērnus apdraudošām problēmām kļuvuši arī elektriskie skrejriteņi, ar kuriem jaunieši gūst samērā smagas traumas. Tāpat aktuāla esot iesaistīšanās grupās, kuru galvenais mērķis ir dažādi ekstrēmi brīvā laika pavadīšanas veidi, kas apdraud bērnu dzīvības.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule piebilda, ka katru gadu aptuveni 6000 skolas vecuma bērnu gūst dažādas traumas – kaulu lūzumus, suņu kodumus, termiskos apdegumus un citas, arī ar pārgalvībām saistītas traumas. Viņa norādīja, ka svarīgi bērniem iemācīt vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, kā arī to, kā bērniem vajadzētu rīkoties nelaimes gadījumā.

“Bērni ir ne tikai vecāku acuraugs, bet arī visas mūsu sabiedrības galvenā vērtība,” atzīmēja NMPD direktore, rosinot apkārtējos nebūt vienaldzīgiem un pievērst uzmanību arī apkārt esošo bērnu drošībai.

Kā palīgu bērnu drošības garantēšanai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Intars Zitāns ieteica vecākiem izveidot “Ģimenes drošības plānu”, kurā būtu gan dažādas shēmas, kā izkļūt no mājām un kur doties, gan arī vecāku un radinieku numuri, jo stresa situācijā bērns var aizmirst visus iepriekš mācītos numurus.

Likumsargi informē par bērnu drošību
LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gaišā dienas laikā uz ielas guļ narkotiku apreibināts vīrietis. Ko atrada viņa somā?
17 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Zināma jaunās Carnikavas baznīcas celtniecības vieta
17 stundas
LE
LETA
Latvijā
Novadu apvienība: Vairākas valsts iestādes joprojām strādā pēc veco rajonu principa
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu
47 minūtes
LE
LETA
Latvijā
LIVA: skolās aizvien nopietnāka problēma kļūst “vecāku tiesību pārākums”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs tveicīga
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Drošība uz ceļa: kādas priekšrocības ir jaunajām automašīnām?
43 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
15 stundas