×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Policija ukraiņu meitenes piekaušanu Jelgavā sauc par sadzīvisku lietu; iemesls – nepareiza izruna (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Pagājušajā pirmdienā Jelgavā notikušajam konfliktam starp trim skolniecēm, no kurām viena bija no ukraiņu bēgļu nometnes, bijuši sadzīviski, nevis nacionāli motīvi, paziņojumā medijiem norāda Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP). Tiesa, policijā nedz noliedza, nedz apstiprināja, ka domstarpības sākušās no nepareizas krievu valodas lietošanas.

“Izvērtējot notikušā apstākļus, tai skaitā liecinieku liecības, tiesu medicīniskās ekspertīzes atzinumu un citus faktus, publiskajā telpā paustā informācija neatbilst patiesībai, jo konflikta iemesli bija sadzīviska rakstura, nevis saistīti ar nacionālo jautājumu risināšanu,” norāda VP ZRP.

Policijā klāsta, ka starp 6.klases skolnieci no ukraiņu bēgļu ģimenes un vēl divām meitenēm no 7.klases konflikts izvērsies jauniešu centrā “Junda” zīmēšanas nodarbības laikā. Pēc notikušā jaunākās meitenes tēvs nākamajā dienā vērsies policijā.

Par šo faktu uzsākta administratīvā lietvedība un nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze, kura apliecina, ka nodarītie miesas bojājumi ir maznozīmīgi un meitene turpina apmeklēt skolu, apgalvo VP.

VP Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere pēc aģentūras LETA lūguma skaidrot “sadzīviska rakstura” traktējumu apstiprināja, ka konflikts sācies zīmēšanas nodarbību laikā. Kādai no meitenēm nokrituši rakstāmpiederumi, un viņa tos lūgusi padot, un šī saruna izraisījusi konfliktu.

Flandere nedz noliedza, nedz apstiprināja, ka domstarpības sākušās no nepareizas krievu valodas lietošanas. “Meitene bija runājusi tā, ka abas pārējās par to sākušas smieties, kas arī radīja konfliktu. Tas, protams, neattaisno šādu smiešanos un abu meiteņu rīcību, bet viņas bēgļu meitenei neuzbruka tāpēc, ka viņa ir ukrainiete,” teica Flandere, skaidrojot policijas lēmumu uzskatīt konfliktu par sadzīviska rakstura, nevis nacionāla naida.

Latvijas Televīzijas raidījumu “4.studija” trešdien vēstīja par Jelgavā smagi piekautu meiteni no ukraiņu bēgļu ģimenes. Vecākās skolnieces esot ņirgājušās par jaunāko, teikušas, ka viņa atbraukusi no Ukrainas “kaut kādas sādžas”, un ka viņa “ne tā runājot”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Latvijā ir tauta, kurai VIENMĒR ZAĻĀ GAISMA… Arī šajā gadījumā!!! NU JAUKI!!! Uz priekšu!!!

  2. Pēc manas pieredzes, darīšanās ar krieviem vajag noņemt cepuri un dziļi paklanīties.

  3. Jelgavā taču krievs būvē tanku rūpnīcas filiāli, tāpēc visatļautība un aizstāvība krievu zaņķim no DP nodrošināta. Smieklīgi, ka smags kriminālpārkāpums no rašistu puses tiek klasificēts kā ķēķu kari, bet tāda jau ir mūsu valsts drošibas un tiesu sistēma.

  4. Kāds NATO mums palīdzēs, ja Latvijas policija, DP un kas vēl ne ir noskaņoti pret latviešiem, ES, Ukrainu … Konfliktos, ko provocē krievvalodīgie, policija un DP ir krievvalodīgo aizstāvji. Krievi, piemēram, piekāva čigānu meiteni – sadzīves konflikts un tā vienmēr.

  5. Protams, ja latvietes būtu iekaustīju;šas kādu krieveni, uzreiz būtu politisks motīvs, bet tagad tikai sadzīvisks.

Draugiem Facebook Twitter Google+