Latvijā
Kriminālziņas

Policija sniedz oficiālu helikoptera avārijas versiju 0

foto: Facebook

Valsts policija (VP) apstiprina, ka svētdien Priekules novadā helikoptera avārija notikusi, helikopteram saskaroties ar elektrolīnijas vadiem, aģentūru LETA informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

To, ka helikopters avarējis, aizķerot elektropārvades līniju, iepriekš pauda arī Civilās aviācijas aģentūra un uzņēmums “Sadales tīkls”.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 21.nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret satiksmes drošību”.

Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja direktors Ivars Alfrēds Gaveika aģentūrai LETA pastāstīja, ka patlaban avarējušais helikopters nogādāts Rīgā un izmeklēšana vēl turpinās.

Vienlaikus viņš apliecināja, ka negadījumā iemesls jau ir zināms – helikopters aizķēra augstsprieguma elektrolīniju. Iespējams, pilotu apžilbinājusi saule. Pēc elektrolīniju aizķeršanas helikopters vairs nebija vadāms un negadījums nebija novēršams.

Izmeklēšana gan patlaban vēl turpinās – sadarbībā ar policiju paredzēts intervēt negadījuma lieciniekus, kuru rallija sacensībās bija daudz.

Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs aģentūrai LETA pauda, ka viņa rīcībā pagaidām nav nekādas jaunas informācijas saistībā ar helikopteru vai pilotiem. Vienlaikus aģentūra turpina apkopot informāciju un par to ziņot Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojam.

Gorodcovs apliecināja, ka lidojumi ar helikopteru pasākuma laikā bija saņēmuši nepieciešamo saskaņojumu no Civilās aviācijas aģentūras.

Lasi arī rakstu Helikoptera avārijā cietušo stāvoklis ļoti smags

Saistītie raksti

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka svētdien Priekules novada Gramzdas pagastā, rallija “Liepāja” laikā nogāžoties civilajam helikopteram, gājis bojā viens cilvēks un trīs cietuši.

Bojā gājušais ir Polijas pilsonis – Eiropas čempiona Kajetana Kajetanoviča draugs un Kelces autodroma ilggadējs vadītājs Pavels Jagņatkovskis, vēsta portāls “Echodnia.eu”.

LA.lv