Latvijā
Kriminālziņas

Policija: šogad sarucis “točku” skaits, īpaši Latgalē 2

Valsts policijas (VP) aktivitātes nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanas jomā ir veicinājušas nelegālā alkohola tirdzniecības vietu skaita pakāpenisku sarukumu. To secinājusi VP, apkopojot pirmā pusgada rezultātus.

Analizējot reģionu sniegto informāciju, policija secina, ka pārbaudāmo nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu skaits būtiski samazinājies Latgales reģionā.

Šajā laikā Latgales reģionā atklāta un pārtraukta trīs nelikumīgu alkoholisko dzērienu ražotņu darbība Daugavpilī un tās apkārtnē, kā arī Kārsavas novadā.

VP atzīmē, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos kopumā atsavināti vairāk nekā 49 000 litru nelegālā alkohola, kā arī gandrīz deviņi miljoni cigarešu un 74 000 litru naftas produktu.

Iezīmējas tendence, ka nelegālo akcīzes preču apritē nonāk mazāks skaits šo preču vienību. Tomēr neraugoties uz to, šajā periodā būtiski pieaudzis uzsākto kriminālprocesu skaits par nelikumīgu preču apriti.

Saistītie raksti

Kopā valstī ir uzsākti 205 kriminālprocesi, no tiem Rīgas reģionā – 145, kas ir par 93 vairāk nekā pagājušajā gadā analoģiskā laika periodā.

Ar akcīzes nodokli apliekamo preču tirdzniecības, glabāšanas un realizācijas noteikumu pārkāpumu novēršana joprojām ir viena no VP prioritātēm. Tādēļ policija turpina veikt pārbaudes pasākumus, lai mazinātu akcīzes preču nelegālo apriti.

LA.lv