Mobilā versija
+4.2°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
14. oktobris, 2015
Drukāt

Policija: Šomēnes pieci tumsas upuri uz ceļiem (Infografika)

bremzesanas_cels

Autovadītājs gājēju ar gaismu atstarojošo vesti tuvo gaismu diapazonā var pamanīt 140 metru attālumā, savukārt tumšo gājēju pamana vien no 25 – 40 metru attāluma. Šajā ceļa posmā ārpus apdzīvotām vietām autovadītājs nespēj transportlīdzekli apturēt pilnībā, tam nepieciešami vēl vismaz 60 metri, atgādina Ceļu policijā.

Lai tumšajā laikā vizuāli nesaplūstu kopā ar apkārtni un ļautu autovadītājiem sevi laicīgi pamanīt, nepieciešams lietot gaismu atstarojošu vesti vai apģērbu ar iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem. Īpaši tas nepieciešams, pārvietojoties pa ceļa nomalēm ārpus apdzīvotām vietām, kur cilvēka siluets bez atstarojošiem elementiem ar apkārtējo vidi saplūst pilnībā, bet automašīnu šoferi pārvietojas ar lielu ātrumu.

Ārpus apdzīvotām vietām šoferi brauc vidēji uz 90 kilometriem stundā. Braucot ar šādu ātrumu, sausas asfalta seguma brauktuves gadījumā bremzēšanas ceļš ir aptuveni 60 metru garš, savukārt reakcijas laikā, kas vidēji ir 1 sekunde, autovadītājs nobrauc aptuveni 25 metru garu distanci. Tas nozīmē, ka, braucot ārpus apdzīvotām vietām, autovadītājam, lai pilnībā apstātos, nepieciešama kā minimums 85 metru gara distance. Savukārt, kājāmgājēju, kurš tumsā nav saredzams, autovadītājs tuvo gaismu diapazonā pamana vien no 25 – 40 metru attāluma. Tātad autovadītājs spēs pilnībā apturēt transportlīdzekli tikai pēc tam, kad “tumšais gājējs” jau būs notriekts.

Pavisam cita situācija ir tad, ja “tumšais gājējs” tērpies gaismu atstarojošā vestē. Tuvo gaismu diapazonā šādu satiksmes dalībnieku autovadītājs var pamanīt no 140 metru attāluma, bet tālo gaismu diapazonā jau no 400 metru attāluma. Tas ir pietiekams attālums, lai šoferis spētu savlaicīgi reaģēt un nepieciešamības gadījumā apstāties, pirms notikusi nelaime.

Tādēļ Valsts policija aicina ikvienu kājāmgājēju un velosipēdistu aprīkot savu apģērbu ar gaismu atstarojošiem elementiem, lai autovadītāji var savlaicīgi pamanīt mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+