Foto-LETA

Policija un Rīgas dome kūtras pieteikties par cietušajiem lietās, kurās tām nodarīti zaudējumi 0

Policija un Rīgas dome nogaida pieteikties par cietušajiem lietās, kurās tām nodarīti zaudējumi, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Valsts policijas Patruļdienesta pārvaldes priekšnieks Vadims Juniks tiek turēts aizdomās par policijai domātas degvielas zādzību. Viņa vadītās pārvaldes atbildībā atradās ceļu policija, patruļpolicija un personu konvojēšana.

Juniks nokļuva Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzmanības lokā aizdomās par koruptīvām darbībām personu konvojēšanā. Novērošanā atklājās, ka Juniks policijai domāto degvielu, iespējams, izmanto personīgam labumam. Materiālus KNAB nodeva Iekšējās drošības birojam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iekšējā drošības biroja sāktās izmeklēšanas var beigties ar sodu tad, ja zādzību atzīst policija un piesakās uz mantisko zaudējumu. Tas nozīmē, ka policijas vadībai jāpiekrīt savu kolēģu sodīšanai. Raidījums vēsta, ka tas notiek novēloti un no sešiem Iekšējās drošības biroja pērn uzsāktajiem kriminālprocesiem, vienā gadījumā policija vispār nav vēlējusies sevi atzīt par cietušo.

Policija nav atzinusi zādzības faktu kriminālprocesā par Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes ekspertu Nikolaju Mihailovu, kurš ar dienesta automašīnai paredzēto karti degvielu pildīja benzīnkannā. Eksperts norādījis, ka tā bijusi nepieciešama policijas ģeneratoram. Pret Mihailovu izmeklēšana turpinās par dienesta dokumentu viltošanu.

Policija nav vienīgā, kas kūtri vai vispār neizmanto tiesības zaudētos līdzekļus atgūt. Gada nogalē policija pabeidza izmeklēšanu tā dēvētajā “Rīgas satiksmes” “nanotehnoloģiju lietā”. Organizēta grupa divos “Rīgas satiksmes” iepirkumos sarīkoja fiktīvu cenu aptauju ar vajadzīgo uzvarētāju, viltoja grāmatvedības dokumentus un preču pavadzīmes, un dārgu nanotehnoloģisku izstrādājumu vietā “Rīgas satiksmei” piegādāja ko citu, iespējams, par tikai ūdeni.

Prokuratūra secināja, ka no pašvaldības uzņēmuma izkrāpti kopumā turpat 800 000 eiro. Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) pēc prokuratūras apsūdzībām tomēr atzīst, ka nano skandālā “Rīgas satiksme” cietusi no krāpniekiem, tomēr uzņēmums joprojām nav pieteicies par cietušo.

“Rīgas satiksme” savā izmeklēšanā secināja, ka nekas nav izkrāpts un autobusi esot mazgāti ar dārgajiem nanolīdzekļiem.

Izmeklēšanas gaitā izmeklētājs vairākkārt vērsies pie “Rīgas satiksmes” un Rīgas domes, aicinot viņus pieteikties par cietušo šajā kriminālprocesā. Šādas tiesības ļautu “Rīgas satiksmei” aktīvi piedalīties tiesā un pieteikt mantiskos zaudējumus, tomēr uzņēmums nav centies izkrāpto naudu atgūt.

Reklāma
Reklāma

“Pēdējā informācija, ko mēs esam saņēmuši no “Rīgas satiksmes” ir, ka viņu rīcībā neesot tādi pierādījumi, lai atzītu, ka pret “Rīgas satiksmi” ir notikušas krāpnieciskas darbības. Proti, pēc viņu skaidrojuma sanāk, kaut vai nezināmas izcelsmes “ķīmija”, bet tā ir tikusi piegādāta. Līdz ar to apmaksa ir veikta pamatoti,” pastāstījis prokurors Armīns Meisters.

“Mūsu rīcībā ir laiks līdz pirmajai tiesas sēdei, un tiklīdz mēs saņemsim visu informāciju, atbilstoši likuma prasībām, precīzus aprēķinus, tā viņi to izdarīs,” savukārt apgalvojis Ušakovs, “šeit nav absolūti nekādas manipulācijas. Ir pareizi uz pirmo tiesas sēdi ierasties ar pareizi atbilstoši likumam aprēķinātiem zaudējumiem.”

Savukārt LTV raidījums “De facto” vēsta, ka līdzīga situācija veidojas Krišjāņa Barona ielas remondarbu lietā, kurā par dokumentu viltošanu personu grupā ir apsūdzēti seši cilvēki.

Apsūdzības cēlusī prokurore Evita Masule no Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas informējusi, ka noziedzīgais nodarījums ir saistīts ar to, ka faktiska būvuzraudzība projektā nav notikusi. “Un līdz ar to tie dokumenti ir sastādīti priekš tam, lai šī dokumentācija būtu un lai varētu šo objektu nodot ekspluatācijā. Faktiski šiem dokumentiem bija jābūt.”

Rīgas domes Satiksmes departaments uzskata, ka tam nekādi zaudējumi nav nodarīti. “Nu tā līdz šim viņi ir tādu viedokli pauduši,” piebildusi prokurore.