×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Policija: uz Latvijas ceļiem miruši jau aptuveni 50 gājēji

Foto - LETAFoto - LETA

Iestājoties rudenim, turpina palielināties mirušo gājēju skaits uz Latvijas ceļiem; pašlaik miruši jau aptuveni 50 gājēji, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” teica Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Viņš skaidroja, ka katrs gadījums, kurā mirst gājējs, ir individuāls, taču vienojoša lieta ir pārvietošanās diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām bez atstarojošiem elementiem.

Runājot par bargākiem sodiem, kā arī jaunajiem noteikumiem, kuri paredz, ka gājējiem ārpus apdzīvotās vietās diennakts tumšajā laikā jānēsā atstarojoša veste, Velšs norādīja, ka pagaidām uzlabojumi nav redzami, tāpēc nepieciešams veikt informatīvās kampaņas, skaidrojošo darbu, lai iedzīvotāji saprastu atstarojošu elementu nozīmību.

Pašlaik policija par atstarojošu elementu nelietošanu jau sastādījusi vairāk nekā 1500 administratīvā pārkāpuma protokolus.

Iepriekš ziņots, ka Lai uzlabotu dramatisko situāciju un skaidrotu iedzīvotājiem atstarojošo vestu vai atstarojošo elementu izmantošanas nozīmi diennakts tumšajā laikā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) uzsāk satiksmes drošības kampaņu un, pēc CSDD norādītā, tumšo gājēju glābšanas misiju – “Redzams = Dzīvs!”.

Vienlaikus sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību tiks uzsākta atstarojošo jeb gaismas vestu masveida izdale iedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+