×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Policija uziet ievērojamu nelegālu ieroču arsenālu; aizturēti trīs sirmgalvji (1)

Foto: Valsts policijaFoto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki aprīļa vidū konfiscējuši ievērojamus nelegālu kaujas ieroču krājumus. Par šo ieroču glabāšanu, labošanu un tirgošanu aizturēti trīs vīrieši cienījamā vecumā.

VP informē, ka Kriminālpolicijas darbinieki pirms kāda laika saņēma informāciju par iespējamu nelegālu ieroču glabāšanu un tirgošanu. Par notikušo uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja aizdomās turamās personas.

Veicot sankcionētas kratīšanas Ropažu novadā, Bolderājā un Ķengaragā, policijas darbinieki atrada un atsavināja vairākus kaujas ieročus un munīciju. Tostarp astoņas dažādas bises, mazkalibra karabīni ar optisko tēmekli, sešas karabīnes, revolveri, 14 dažādas pistoles, trīs šautenes (no tām viena ir Pirmā pasaules kara šautene), medību kombinēto ieroci, granātu un piecus granātu detonatorus, vairāk nekā 2000 dažādu kalibru munīciju, četrus trokšņu slāpētājus, aptuveni piecus kilogramus šaujampulvera. Tāpat atsavinātas arī dažādas šaujamieroču detaļas.

Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Ceļu policiju, Speciālo uzdevumu vienību un Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbiniekiem par nelegālo ieroču un munīcijas glabāšanu un tirgošanu aizturēja vienu 1945. gadā un divus 1951. gadā dzimušus vīriešus, kuri ievietoti izolatorā.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka aizturētie vīrieši ir savstarpēji pazīstami un aizrāvušies ar ieročiem, tos remontējuši, kā arī tirgojuši. Atsevišķiem ieročiem bijušas atļaujas, tomēr tiks lemts par to anulēšanu.

Šobrīd ir uzsākts kriminālprocess par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Vīriešiem par šādu noziegumu var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sirmgalvji šajā kontekstā neiederas. Kauns redaktoriem! Protams, autoriem arī

Draugiem Facebook Twitter Google+