×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Policija “Maxima Latvija” administrācijas ēkā veic vairākas kratīšanas

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts policija patlaban vairākās vietās, tostarp arī uzņēmuma “Maxima Latvija” administrācijas ēkā un projektēšanas uzņēmumā “HND Grupa”, veic tiesas sankcionētas kratīšanas Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā, sacīja Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava.

Sīkāku informāciju policija pašlaik nesniedz.

“Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris aģentūrai LETA apstiprināja, ka uzņēmuma administrācijas ēkā, Ķekavas novada “Abrās”, ir ieradušies policijas pārstāvji. Uzņēmuma darbinieki ar likumsargiem sadarbojas un sniedz visu nepieciešamo informāciju. Plašākus komentārus pagaidām uzņēmums gan nesniedz.

Projektēšanas uzņēmuma “HND Grupa” īpašnieks Ivars Sergets aģentūrai LETA apstiprināja, ka patlaban policija uzņēmumā veic kratīšanu, taču plašāku komentāru nesniedza.

Ar Zolitūdes traģēdijā iesaistīto būvfirmas “Re&Re” un arhitektu biroja “Kubs” pārstāvjiem aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties. Būvfirmas “Re&Re” mājaslapa “www.rere.lv”, kas no rīta vēl darbojās, patlaban vairs nav pieejama.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala “Maxima” ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Pirms nelaimes vairākas reizes nostrādājusi ugunsdzēsības signalizācija, taču cilvēki netika evakuēti. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā, par “Maxima” attieksmi pret darbiniekiem un viņu drošību, kā arī par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt.

Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā pagaidām nav neviena aizturētā, pratina lieciniekus un sagruvušās ēkas būvniecības procesā iesaistītos un vāc pierādījumus.

Saistībā ar Zolitūdē notikušo traģēdiju, kurā gāja bojā 54 cilvēki, ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 239.panta 2.daļas – par būvniecības noteikumu pārkāpšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Izmeklēšanas gaitā kriminālprocesu var arī pārkvalificēt pēc citiem pantiem.

Uzņemoties politisko atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) īpaši sasauktā preses konferencē nekavējoties paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. No žurnālistu jautājumiem Rīgas mērs izvairījās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+