Dabā
Laika ziņas

Policija ziņo par bloķētu satiksmi stiprās snigšanas dēļ 16

Snigšanas dēļ šovakar braukšanas apstākļi apgrūtināti pa galvenajiem ceļiem gandrīz visā Latvijā, liecina “Latvijas Valsts ceļi” publicētā informācija.

Pirmdienas vakarā ceļu uzturētājs arī vēsta, ka policija ziņo par bloķētu satiksmi stiprās snigšanas dēļ.

Braukšana ir apgrūtināta pa Rīgas apvedceļu, visā garumā apgrūtināta braukšana pa Jelgavas šoseju, Bauskas šoseju un Daugavpils šoseju.

Pa Liepājas šoseju braukšana apgrūtināta gandrīz visā garumā – no Rīgas līdz Grobiņai. Pa Ventspils šoseju braukšana apgrūtināta 140 kilometru garā posmā no Rīgas.

Pa Vidzemes šoseju braukšana apgrūtināta no galvaspilsētas līdz Raunai, bet pa Valmieras šoseju braukšana apgrūtināta no Murjāņiem līdz Unguriem. Pa Tallinas šoseju braukšana apgrūtināta no Rīgas līdz Tūjai.

Jau ziņots, ka šovakar no dienvidiem Latviju šķērso sniega zona un pieaug sniega sega. Snigšanas laikā autoceļi var būt sniegoti un slideni, stiprais vējš tos var aizputināt. Autovadītāji aicināti būt piesardzīgiem un braukt atbilstoši ziemas apstākļiem.

Daugavpilī izveidojusies deviņus centimetrus bieza sniega sega

Pirmdien visvairāk snidzis Latgales un Zemgales dienvidos, tostarp Daugavpilī izveidojusies deviņus centimetrus bieza sniega sega, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Pirmdienas rītā Daugavpilī bija mazāk kā viens centimetrs sniega, pilsētā spēcīgi sniga no plkst.15 līdz 19.

Savukārt lielākās vēja brāzmas reģistrētas Kolkā – 20 metru sekundē. Pārējā valstī austrumu, ziemeļaustrumu vēja ātrums brāzmās pirmdien sasniedzis 13-18 metru sekundē.

Naktī, sākot no valsts dienvidiem, vējš pamazām kļūs lēnāks. Daudzviet turpinās snigt un puteņot, bet ne tik intensīvi kā pēdējās stundās valsts dienvidaustrumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Jauna nokrišņu zona otrdien dienas laikā šķērsos austrumu novadus, Latgalē un Vidzemē pamatīgi līs un snigs.

Saistītie raksti
LA.lv