Latvijā
Kriminālziņas

Policijai aizdomas, ka bezvēsts pazudusī bijusī prokurore Loze ir nogalināta7

Foto – LETA

Valsts policijai (VP) ir aizdomas, ka bezvēsts pazudusī bijusī Ģenerālprokuratūras Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas nodaļas prokurore Biruta Loze ir nogalināta.

1932.gadā dzimusī sieviete laikā no 13.marta plkst.21 līdz 14.marta plkst.9.30 izgājusi no savas dzīvesvietas Mārupē, Zeltiņu ielā, un līdz šim brīdim viņas atrašanās vieta nav zināma. Policija par viņas pazušanu sociālajā tīklā “Facebook” publiski paziņoja 15.martā.

Sieviete ir 175 centimetrus gara, kalsnas miesas uzbūves, rudas krāsas matiem ar sirmām saknēm garumā līdz pleciem. Viņa, iespējams, bija ģērbusies ziemas jakā, cepurē, bet kājās bija balti ziemas zābaki.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA apliecināja, ka policijā sākts kriminālprocess par slepkavību, jo pastāv aizdomas, ka pret sievieti noticis noziegums. Sieviete patlaban izsludināta meklēšanā Latvijā, jo izmeklēšanā nav iegūta informācija, ka persona varētu atrasties ārvalstīs.

Policija patlaban pārbauda vairākas versijas par personas pazušanu, tostarp, ka viņa noslepkavota mantkārīgā nolūkā. Tāpat viena no versijām ir tāda, ka viņas pazušana saistīta ar iepriekšējo nodarbošanos prokuratūrā, taču šī versija patlaban nav galvenā.

Patlaban notiek aktīvi un plaši izmeklēšanas pasākumi un policija aicina ikvienu, kuram ir jebkāda izmeklēšanai noderīga informācija, rakstīt uz e-pastu “kip@vp.gov.lv” vai zvanīt pa tālruni 67 075 389, 67 075 287 vai 110.

Sievietes meklēšanā tika iesaistīta arī Latvijā redzamākā nevalstiskā organizācija, kura policijai un tuviniekiem palīdz ar brīvprātīgajiem personu meklēšanā. Biedrības brīvprātīgie vēl marta otrajā pusē sievieti meklēja Mūkusalas rajonā, Zaķusalā un Lucavsalā.

Internetā pieejamā publiskā informācija par Lozes darbību prokurores amatā nav visai plaša, tomēr mediji vēstīja, ka viņas lietvedībā bija, piemēram, genocīdā apsūdzētā bijušā Valsts drošības ministrijas (VDM) vecākā operatīvā pilnvarotā Iļjas Mašonkina krimināllieta. Tiesa 2006.gadā nolēma izbeigt procesu pret Mašonkinu, jo viņš ir atzīts par nepieskaitāmu.

Patlaban Ģenerālprokuratūras sastāvā vairs neeksistē tāda struktūrvienība kā Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas nodaļa.

LA.lv