×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Policijai aizdomas, ka legālo narkotiku tirgoņi sākuši savstarpēju karu

Foto: LETAFoto: LETA

Psihotropie augu maisījumi.

Pēdējā laikā Rīgas reģionā konstatēti vairāki neaizliegto jeb tā saukto legālo narkotiku veikaliņu degšanas gadījumi, ko varētu skaidrot ar tirgus dalīšanu starp rūpalu uzturētājiem, uzskata Valsts policijā (VP).

VP portālu “LA.lv” informēja, ka viens no šādiem gadījumiem konstatēts šonakt Rīgā, Slokas ielā. Policija rūpīgi izmeklē degšanas gadījumus, un to analīzē kā viena no versijām biežajiem ugunsgrēkiem legālo narkotiku bodītēs ir cīņa par tirgu.

“Pēdējā laikā notikušie ugunsgrēki varētu būt skaidrojami ar tirgus dalīšanu starp neaizliegto psihotropu vielu tirgotājiem, jo konkurence deviņu mēnešu laikā ir faktiski dubultojusies – gada sākumā Rīgā bija 27 šo vielu tirgotavas, taču šobrīd policijai ir zināmas 54 šādas tirgotavas,” stāsta Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Šobrīd visus kriminālprocesus, kuros degušas šīs tirdzniecības vietas, no iecirkņiem ir pārņem Rīgas Kriminālpolicijas pārvalde, jo tie varētu būt saistīti ar negodīgu tirgus sadali. Arī nozieguma izdarīšanas rokraksts visos gadījumos ir vienāds, taču atšķiras sekas – dažos gadījumos radīti lielāki, citos – mazāki bojājumi, skaidro VP.

Konkurence varētu būt saasinājusies arī tādēļ, ka policija regulāri veic pārbaudes un apgrūtina šo tirgotavu darbu – šogad deviņu mēnešu laikā Rīgas reģionā veiktas 387 pārbaudes, un to laikā noformēti aptuveni 1000 administratīvo pārkāpumu protokolu. Tāpat deviņu mēnešu laikā atsavināti aptuveni 10 000 iepakojumu ar aizdomīgām vielām, daļai šo vielu ekspertīžu rezultāti vēl tiek gaidīti.

“Deviņos mēnešos veiktas gandrīz 400 pārbaudes, tātad pārbaudes veicam katru dienu, bet īpaši svarīgi ir tas, ka šajā cīņā mēs neesam vieni – Valsts policija sadarbojas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts augu inspekciju, Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Rīgas pašvaldības policiju un citām institūcijām,” atzīst  Sozinovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+