Latvijā
Kriminālziņas

Policijai noziņo un tā privātmājā Sauriešos uziet nelegālās cigaretes0

Foto- Valsts policija

Valsts policija bija saņēmusi informāciju, ka privātmājā Stopiņu novada Sauriešos, iespējams, ierīkota nelegālā alkohola un cigarešu tirdzniecības vieta.

Saņemot tiesas akceptu veikt kratīšanu, 12. aprīlī Salaspils iecirkņa policisti ieradās šajā adresē. Kopumā privātmājas teritorijā tika atrasts un atsavināts 27 000 cigarešu ar Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas akcīzes markām. Savukārt nelegālais alkohols policistu ierašanās brīdī netika konstatēts.

Policija ir noskaidrojusi personu, kura, iespējams, realizējusi nelegālās akcīzes preces.

Saistībā ar notikušo šobrīd ir uzsākta administratīvā lietvedība par akcīzes preču iegādes, realizācijas un uzglabāšanas noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu uzliek fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro lielu naudas sodu, bet juridiskām personām – no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Policija gatavo pieprasījumu Valsts ieņēmumu dienestam aprēķināt tautsaimniecībai nodarītā zaudējuma apmēru saistībā ar atsavinātajām cigaretēm. Pēc zaudējuma aprēķināšanas tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

LA.lv