×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Policijai piketos būs plašākas pilnvaras kārtības nodrošināšanā

legionari1_ts_4

Policistiem piketa, sapulces un gājiena laikā turpmāk būs plašākas pilnvaras sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. To paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, portālu “LA.lv” informēja Saeimas Preses dienestā.

Likuma grozījumi arī precizē un papildina pašvaldību tiesības attiecībā uz šo pasākumu ierobežošanu vai aizliegšanu.

Ja pasākums noteiktajā laikā traucēs citus iepriekš pieteiktus pasākumus, radīs būtiskus šķēršļus transportam vai gājējiem vai apdraudēs citu cilvēku tiesības un drošību, policisti sabiedriskās kārtības nodrošināšanai varēs noteikt ierobežojumus pasākumam neatkarīgi no pašvaldības lēmuma, likuma grozījumus skaidro Saeimas Preses dienestā.

Tāpat izmaiņas papildina likumu ar jaunu pantu, paredzot pašvaldībai tiesības noteikt ierobežojumus pasākuma vietai, laikam un veidam. Pašvaldība varēs aizliegt pasākuma norisi, ja tiks secināts, ka tā rīkošana apdraudēs citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību un ja minētos apdraudējumus nebūs iespējams novērst, nosakot pasākumam ierobežojumus.

Likuma jaunā redakcija noteic, ka sapulcē izmantotajām skaņas iekārtām jābūt pieteiktām vienlaikus ar pasākumu. Grozījumi arī precizē sapulces, gājiena un piketa definīcijas. Vēl precizēti gadījumi, uz kuriem šī likuma normas neattiecas.

Jau vēstīts, ka likuma grozījumi izstrādāti saistībā ar šā gada 16.marta notikumiem pie Brīvības pieminekļa, kur leģionāru piemiņas gājiena dalībnieki devās nolikt ziedus, bet biedrības “Apvienība pret nacismu” aktīvisti tikmēr atskaņoja ļoti skaļu mūziku krievu valodā. Abus pasākumus, kas faktiski notika vienā laikā un vietā, bija atļāvusi Rīgas pašvaldība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+