Mobilā versija
+3.6°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Policijai sasaistītas rokas, lai sodītu enerģijas dzērienu tirgotājus -pārkāpējus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Policijai šobrīd sasaistītas rokas, lai sodītu tirgotājus, kas enerģijas dzērienus turpina pārdot nepilngadīgajiem. Lai gan jau nedēļu enerģijas dzērienu tirdzniecībai ir noteikti daudz stingrāki ierobežojumi, kontroles mehānismā pieļauti robi – nav veiktas noteikumu izmaiņas, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Proti, kontrolpirkumu veikšanas kārtībā nav veikti grozījumi, kas ļautu iesaistīt bērnus, lai pieķertu negodīgus tirgotājus.

“Kontrolpirkuma veikšanas kārtībā nav veikti grozījumi, un noteikts, ka nepilngadīgo personu iesaistīt kontrolpirkuma veikšanā var tikai, lai konstatētu pārkāpumus saistībā ar alkoholisko dzērienu un tabakas pārdošanu nepilngadīgām personām. Jā, viennozīmīgi, tas apgrūtina mūsu darbu,” atzina Rīgas Pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes galvenais inspektors Aleksandrs Šileinikovs.

Sākoties vasaras brīvlaikam, pašvaldības policija daudz stingrāk pievērš uzmanību tam, lai nepilngadīgajiem nebūtu pieejams alkohols, cigaretes un nu jau arī enerģijas dzērieni.

Otrdien veikta reida laikā policija vairākās tirdzniecības vietās konstatēja likuma pārkāpumus attiecībā uz enerģijas dzērieniem. Tos joprojām turpina pārdot kopā ar limonādēm, un arī brīdinošie uzraksti par kaitējumu veselībai ne visur nav atrodami.

Par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem var uzlikt naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskām personām – no 350 līdz 700 eiro.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (39)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (1)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+