×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. janvāris, 2016
Drukāt

Policijai trūkst cilvēku pūļa savaldīšanas īpašajā vienībā (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts policijai (VP) trūkst cilvēku, kas dienētu Speciālo uzdevumu bataljonā, kas specializējies masu nemieru likvidēšanā, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš skaidroja, ka VP šobrīd viena no galvenajām problēmām ir tukšo amata vietu aizpildīšana. Pretterorisma vienībā “Omega” kadru mainība ir minimāla, gluži kā citviet pasaulē šāda līmeņa vienībās.

Cita situācija ir ar Speciālo uzdevumu bataljonu, kur kaujinieku trūkst. Atbilstoši dienesta specifikai un uzdevumiem “Omegā” un Speciālo uzdevumu bataljonā cilvēki tiek izraudzīti dienesta iekšienē.

Lai iestātos šajā vienībā, nepieciešams izpildīt attiecīgus fiziskās sagatavotības, psiholoģiskos un veselības rādītājus. Šo trīs barjeru pārvarēšana ne katram ir pa spēkam, turklāt atalgojums specvienībā tik ļoti neatšķiras no algas citā policijas struktūrā.

“Mēs sastopamies ar problēmām izpildīt nosacījumus, lai jaunietis spētu veikt dienesta pienākumus policijā. Piemēram, Valsts policijas koledžā pagājušajā gadā pieteicās aptuveni 400 jaunieši, taču mēs spējām uzņemt vien 120 jauniešus. Prasības iestāties koledžā ir elementāras un ne tuvu nelīdzinās tām, kādas nepieciešamas “Omegā” vai Speciālo uzdevumu bataljonā,” uzsvēra Ķuzis.

Ņemot vērā minēto, VP noteikti domāšot par to, kā uzlabot specvienības un Speciālo uzdevumu bataljona kapacitāti. Šogad ar 1.janvāri policistiem ir palielināts atalgojums, un tas noteikti būs faktors, kas piesaistīs policistus dienēt šajās vienībās. Ķuzis cer, ka valdība tuvākajos gados pieņems VP attīstības koncepciju un vienoto atalgojuma sistēmu. Arī šo reformu ieviešana ļautu piesaistīt labākos policistus dienestam.

Jau ziņots, ka VP Speciālo uzdevumu bataljonam agrāk bija piešķirts nosaukums “Alfa”, taču pēc tam, kad divi vienības kaujinieki iesaistījās traģiskā spēļu zāles aplaupīšanā, bataljona nosaukumā šis vārds vairs netiek lietots.

Ikdienā bataljona labi trenētie policisti veic patruļpolicijas pienākumus, taču šī ir vienīgā vienība valstī, kas speciāli apmācīta un ekipēta masu nemieru savaldīšanā. Tā, piemēram, bataljons bija galvenais spēks, kas likvidēja Vecrīgas grautiņus 2009.gada 13.janvārī. Bataljona policisti regulāri tiek iesaistīti pretrunīgi vērtējamu masu pasākumu drošības īstenošanā, piemēram, leģionāru piemiņas dienā.

Tāpat nesen vairāki bataljona darbinieki Slovēnijā vietējām varas iestādēm palīdzēja patvēruma meklētāju plūsmas regulēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Они забыли написать сколько у полицейского урезали зарплату в кризисные времена Ни в одной стране мира не урезают почти на половину зарплату как в чудной стране …… А сейчас на 10-20 € подняли и на всю страну рекламу толкают :))

 2. Подняли зарплату :)) Смешно да и только! Как хорошо что я уволился с этого болота и нищеты.

 3. Priekš kam tad vajaga tādus bataljonus, mums iekšā miermīlīgā emigrantu masa.

 4. viņi taču arī Bauskā spoži nodemonstrēja savas spējas??

 5. A pūļa savaldīšanas brigāde piesedz valdniekus, pareizi? Tad kāpēc kādam ir jāiet piesegt valdību, kura kā likums dara visu lai tautai būtu slikti?! Un pēctam – tas dēls tai pus barikādēs ar steku slānīs savējos klasesbiedrus, brāļus, māsas, kaimiņus, piesedzot tos, par kuriem tauta nav sajūsmā.
  Itkā jau sanāk, ka valdība dara to ko vēlās tauta, teorijā, bet reāli viss ir otrādi. Un pēctam protams, ka valdībai “tautas kalpiem” vajag gruntīgu aizsardzību.

 6. SUB tak izglītību nevajag, galvenais izpildīt fizisko uzdevumu normu, mācēt riet un dusmīgi uz visiem skatīties. Dīvaini, ka štatu nevar aizpildīt, tādu poliču tak ir daudz 😀

 7. Maksatu poemerotu algu, tad cilveku netruktu

 8. Domaju,ja policija varetu pieteikties ar pamatskolas izglitibu tad gribetaji butu krietni vairak.

 9. Cik maksās? Ja 1500 euro saņemšu pēc godīgas nodokļu nomaksas, varbūt var atgriezties Latvijā!? Nejau es nodokļus maksāju par sevi, bet mans darba devējs! Šeit, Heineken zemē, pilnīgi visi maksā visus nodokļus! Tā, ka Nograb!

 10. no eu spējīgām zemēm Atbildēt

  Cik maksās? Ja 1500 euro saņemšu uz rokas, var padomāt un varbūt atgriezties Latvijā!

 11. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  – cīk šodien sēž kabinetos un bojā savu veselību papīru putekļos un cik stāv uz ielas posteņos?

Draugiem Facebook Twitter Google+