×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Policijai vajadzēs palīdzēt inspektoriem iekļūt aizdomīgos būvobjektos

Foto: LETAFoto: LETA

Policistiem vajadzēs palīdzēt būvinspektoriem iekļūt būvobjektos, ja būs pamatotas aizdomas par patvaļīgu būvniecību, kas apdraud cilvēku dzīvību, veselību vai īpašumu. To paredz Saeimā ceturtdien galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par policiju”, informē Saeimas Preses dienestā.

Jauns papildpienākums policistiem noteikts, ņemot vērā, ka jaunajā Būvniecības likumā tiek meklēti risinājumi, lai būvinspektori varētu pārbaudīt ēkas vai būves, kuras apdraud cilvēku dzīvību un kurās īpašnieks negrib ielaist uzraugu.

Kārtības sargi varēs palīdzēt būvinspektoriem iekļūt šādās būvēs, ja īpašnieks būvniecības uzraugu neielaidīs savā privātīpašumā, iepriekš norādīja par likumprojektu atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (envy).

Līdz šim būvvaldei trūka administratīvo instrumentu, lai iekļūtu būvēs, kurās īpašnieks būvinspektoru negrib ielaist, norādījuši Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji.

Likuma izmaiņas arī ievieš Eiropas Savienības (ES) prasības – turpmāk policijai būs jākontrolē arī citu ES iestāžu lēmumi par pagaidu aizsardzību pret vardarbību personai, ja aizsargājamā persona, piemēram, atrodas Latvijā.

Tāpat likuma grozījumi nosaka stingrākas prasības personām, kas pilda pašvaldības policijas un ostas policijas priekšnieka un viņu vietnieka amata pienākumus. Pašvaldības policijas priekšnieka pienākumu izpildītājam vai vietniekam turpmāk būs nepieciešama augstākā izglītība. Šīs izmaiņas stāsies spēkā 2017. gada 1. janvārī.

Līdz šim likums noteica, ka pildīt priekšnieka pienākumus var arī policists ar vidējo izglītību. Tāpat, ja personai uzdos pildīt pašvaldības policijas priekšnieka vai viņa vietnieka amata pienākumus uz laiku ilgāku par sešiem mēnešiem, turpmāk būs nepieciešams saņemt iekšlietu ministra rakstisku piekrišanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+