×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2016
Drukāt

Policijas apkrāpšanu nepieļaušu, uzsver Kozlovskis (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim uzdevis divu nedēļu laikā tikt skaidrībā ar automašīnu nomas konkursa likumību.

Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” Kozlovskis uzsvēra, ka nepieļaus, lai policija tiktu apkrāpta. Vai nu ir jāsaņem apliecinājums no ražotāja, ka automašīnas atbilst konkursa prasībām vai arī tās ir jānomaina.

Ministrs piebilda, ka nedrīkst pieļaut situāciju, ka policija paliek bez automašīnām. Tātad, vispirms būs jāpiegādā iepirkuma prasībām atbilstošās automašīnas, lai nomainītu neatbilstošās.

Runa ir par 17 “Citroen” busiņiem, kuriem, saskaņā ar iepirkuma nosacījumiem bija jābūt “EURO 6” dzinējiem, bet atklājās, ka tie ir “EURO 5” dzinēji. Automašīnas paredzētas Speciālo uzdevumu bataljonam.

Policija ir nosūtījusi pieprasījumu automašīnu “Citroen” ražotājam ar konkrētu automašīnu šasiju numuriem, lai pārliecinātos, ka dzinēji atbilst “EURO 6” prasībām. Iepriekš piegādātājs pilnsabiedrība “A26” bija iesniedzis policijai ražotāja apliecinājumu, ka piegādājamās automašīnas atbildīs “EURO 6” prasībām – tātad auto ir ar samazinātu izmešu daudzumu. Konkrētajām “Citroen” markas automašīnām bija “Peugeot” dzinēji.

Skaidrojums arī pieprasīts Ceļu satiksmes drošības direkcijai, jo automašīnu reģistrācijā
uzrādīti “EURO 5” dzinēji.

Tagad galvenais ir noskaidrot, vai ražotāja apliecinājums ir patiess, un to, vai šie dzinēji atbilst “EURO 6” prasībām. Ja ražotāji atbildēs, ka piegādātāja sniegtais apliecinājums ir nepatiess un ražotājs nemaz tādu nav sniedzis, esot pamats sākt kriminālprocesu. Tādā gadījumā objektīvu iemeslu dēļ lieta būtu jāizmeklē citai iestādei, piemēram, Iekšējās drošības birojam, norādīja ministrs, kurš cer, ka ražotājs skaidrojumu atsūtīs jau šonedēļ.

Paralēli VP tiks veikta arī dienesta pārbaude, lai izvērtētu, vai konkurss par automašīnu nomu noticis saskaņā ar iepirkumu normām, un to, vai šajā gadījumā nav saskatāmi pārkāpumi no policijas amatpersonu puses.

“Ja auto dzinēji neatbilst prasībām, viens no risinājumiem būs prasīt piegādātajam automašīnas nomainīt uz atbilstošām automašīnām, kurām ir “EURO 6″ dzinēja prasības,” iepriekš uzsvēra Kozlovskis.

Līdz šim lielākajā automobiļu iepirkumā VP konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība “A26” nodevusi pavisam citas, līgumam neatbilstošas mašīnas. Turklāt pastāv aizdomas, ka uzņēmējs krāpies un policiju maldinājis ar dokumentiem. Tomēr “šmaukšanos” varēja atklāt krietni laicīgāk, ja policija nebūtu bijusi tik pielaidīga pret konkrēto komersantu, iepriekš ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Policija tika pie 755 jauniem transportlīdzekļiem un par nomu turpmākos piecus gadus maksās 22 miljonus eiro. Jaunus spēkratus aizturēto pārvietošanai vajadzēja arī Speciālo uzdevumu bataljonam. Policija prasīja furgonus ar jaunās paaudzes motoru “EURO 6”.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka pilnsabiedrība “A26” pērnā gada decembrī dibināja SIA “Auto Īle un Herbst”, SIA “Ad Rem auto”, SIA “Auto 26”. Visi uzņēmumi saistīti ar uzņēmēju Māri Īli.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ko tu neteiksi valdības aizgalda kozjols ir šoferis korumpētajam ģenerālim … Cik aizkustinoši to redzēt dzīvajā! treknā cūka cik tev samaksāja ši uzvarējusī pilnsabiedrība “A26”???
    Iekšējās drošības birojam ir darba pilnas rokas…

  2. Ja piečakarē pašu poliči – ko vel ? Noskaidros vainīgos un viss ….un velti no miega uzmodināja pašu ministru, kurš domā dižas domas?

  3. IEDZĪVOTĀJU PAKĀPŠANU GAN JŪS PIEĻAUSIET???????????????

  4. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

    Protams, ka nedrikst pielaut, lai policiju apkraptu, tas ir pareizi un es tam pilnigi piekritu, bet…Ko tad darit manai pazemotajai, piesmietajai, apsplauditajai gimenei, kuru apzog nevis kaut kadi lielcela laupitaji, bet gan Jusu paklautiba esosie Dagdas un Kraslavas policijas darbinieki-apzog pa tiro, pat acis nepamirkskina?! Es gan Jums personigi, gan VP policijas prieksniekam, gan ari VP Ieksejas drosibas birojam esmu simtkartigi sudzejies par Dagdas un Kraslavas policistu nekaunigo patvalu pret manu gimeni, tie ir: Arvids Vedla, vina sirdsdraugs un kolegis Ivars Jakusonoks (tagad ir jau Kraslavas policijas iecirkna prieksnieks, bet, 2008. gada vins vadija Dagdas policiju), Ilga Rakicka, Aivars Trulis un Edgars Tjarve,kuri, 2008. gada 10. julija ap 10.00 no rita, prettiesiski un pretlikumigi aiztureja un aizveda uz Dagdas policijas iecirkni, Lacplesa iela,8 manu 18 gadigo delu. Tur vinu mezonigi zveriga veida mocija, santazeja, draudeja un dazadi nirgajoties un spidzinot (ka vina mati un manu sievu 2003. gada februari-Mezonu un Sadistu Banda!!!), piespieda manu milo un nevainigo delu atzities nozieguma, kuru vins nebija veicis un izdarijis. De Facto!!! Tikai velak, kad sie Maniakalie Sadisti beidza mana dela Spidzinasanu un ”izsita” no vina, nekauniga veida it ka atzisanos, tikai tad, ap 13.00diena, mani jau noliek Fakta prieksa!!! Ar to siem Inkvizitoriem bija par maz, safabriceja visus laikus vienadus, proti, it ka mus abus butu pratinajusi viena laika-ap 13.05 diena, ka ari pierakstija,it ka zaudejumus ”cietusajam”-2040 Ls! Absoluti Visi protokoli ir VILTOTI!!! De Facto!!! 2008. gada, Dagdas policijas iecirknis, Lacplesa iela,8 , bija jau aprikots ar Videonoverosanas kameram-gan no arpuses, gan ari policijas iekstelpas. Es visu laiku ludzu Jus visus-gan policija, gan visas prokuraturas, gan visas tiesas:”Kur ir Videonoverosanas kameru ieraksti, Dagdas policijas iecirkni, Lacplesa iela,8 ,par 2008. gada 10. juliju, kuras varetu loti labi redzet, ka manu delu aiztur ap 10.00 no rita, nevis viena laika ap 13.00, bet pratina jau ap 13.05.?!” Vai jusu Dagdas un Kraslavas policisti zina kaut vai vienu Kriminalprocesa likumu?! Nezina un nesaprot vini absoluti neko!!! Vini nezina pat elementaras lietas, kas ir KPL 61. pants un, kad sak pielietot KPL 65. pantu. Nekas vel nav uzsakts, neviens liecinieks vel nav nopratinats, vel nav absoluti nekada pieradijumu kopuma, bet mes ar delu esam jau Aizdomas Turetie! NONSENSS!!! Nu, par Interesu konflikta likumiem, es vispar neko negribu teikt, jo ja ”izskata” manas gimenes ”kriminallietas’, kuras tik manigi sacer sie Divainie cilveki, tad varu pateikt Jums simtprocentigi drosi-neviens likums netiek ieverots, tiek ieveroti Raganu medibu likumi! Paldies milajai avizei LA, ka ari Marai Libekas kundzei, kura mani sodien, loti sirsnigi uzklausija telefona saruna!

  5. ta salita grantina vesana …

Draugiem Facebook Twitter Google+