Latvijā
Kriminālziņas

Olaines policijā pazūd Makarova pistoles1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-LETA/AFP

Policijas iecirknī Olainē no seifa pazudušas divas Makarova pistoles. No amata atstādināts Olaines iecirkņa priekšnieks, ziņo TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Pēc raidījuma vēstītā, gada sākumā iecerētā padomju laiku ieroču nomaiņa uz jaunākiem šaujamajiem policijas iecirknī Olainē atklājusi nepatīkamu situāciju. Kārtības policijas dežūrdaļā no seifa pazudušas divas Makarova tipa pistoles.

Pistoļu iztrūkums atklāts pirms nedēļas un tai pat dienā ierosināts kriminālprocess. Izmeklēšanu veic Iekšējās drošības birojs. Pārbaude notiek arī pašā policijā un no amata atstādināts Olaines iecirkņa priekšnieks Kaspars Ramma.

Ieroču apriti stingri reglamentē. Dienestu beidzot, darbinieks pistoli nodod seifā un par to ir ieraksts žurnālā. Par pistoļu iztrūkumu seifā vajadzēja liecināt tukšajam paliknim un speciālām ieroču reģistrācijas kartītēm. Taču šobrīd neviens nevar pateikt, cik sen PM pistoles no seifa pazudušas.

Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim raidījums vaicā, kas liek domāt, ka ieroči neatrodas pie privātpersonām, tie nav pārdoti vai citādi nodoti.

“Nu, iekļūt iecirknī dežūrdaļā un nozagt šos ieročus faktiski nav iespējams. Tur darbojas signalizācija. Es diezgan droši varu teikt, ka viņi atradīsies. Viņi kaut kur ceļojuši. Viņi dažkārt tiek ņemti un vesti, un ir dažādi gadījumi. Bet ir skaidrs, ka tā ir ārkārtēja situācija, kas ir notikusi. Sakarā ar to es esmu pieņēmis pietiekami bargu lēmumu, jo uzskatu, ka iecirkņa priekšnieks, kura pienākumos ietilpst darba organizācija, nav ticis galā. Kā arī visticamāk tas nav pēdējais atstādinātais šajā iecirknī. Situācija, kā jau minēju, ir ārkārtas, jo ieroči ir paaugstinātas bīstamības speciālie līdzekļi,” sacīja I. Ķuzis.

Ārkārtas pārbaudes šonedēļ notikušas visos policijas reģionos. Ieroču pazušana citur nav atklājusies.

LA.lv