Latvijā
Rīga

Policijas inspektors vidēji “uz rokas” pelna 882 eiro, taču – trūkst darbinieku7


Rīgas pašvaldības policijas parāde pie Brīvības pieminekļa. Arhīva foto.
Rīgas pašvaldības policijas parāde pie Brīvības pieminekļa. Arhīva foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Rīgas pašvaldības policijā (RPP) netiek maksātas zemas algas, taču joprojām ir novērojams jaunu policijas amata kandidātu trūkums, šodien gada pārskata sanāksmē norādīja RPP priekšnieks Juris Lūkass.

Neskatoties uz RPP piedāvātiem “nemonetāriem bonusiem” darbiniekiem, joprojām ir novērojams jaunu policijas amata kandidātu trūkums. “Amata vietu aizpildījums ir krities no 96% 2013.gadā līdz 91,6% šobrīd. Pašlaik darbu pamet vairāk darbinieku, nekā tiek pieņemti jauni. 2017.gadā izdevās samazināt aizejošo darbinieku skaitu, bet arī darba meklētāju skaits turpina kristies,” norādīja Lūkass.

Lūkass vērsa uzmanību, ka 2017.gadā būtiski palielināta uzturdevas kompensācija kārtībniekiem, inspektoriem, vecākajiem inspektoriem. Atbilstoši padarītā darba kvalitātei, katru mēnesi darbiniekam var tikt piešķirta kompetences piemaksa. Tāpat darbiniekiem ir iespēja neierobežoti apmeklēt tuvcīņas nodarbības, baseinu, sporta zāli un šautuvi

Saistītie raksti

Policijas darbinieku attīstībai ir nodrošināti visi nepieciešamie apstākļi, tai skaitā arī tā saucamie nemonetārie bonusi, par kuriem maksā darba devējs – veselības apdrošināšana, sabiedriskā transporta apmaksa.

“Pēdējos gadus bija ievērojama iespēja palielināt atalgojumu. Vidēji inspektors uz rokas saņem 882 eiro. Es neteiktu, ka šīs ir zemākās algas. Mans secinājums ir tāds, ka vienkārši nav vairs šo cilvēku, kuri gribētu strādāt policijā vai arī cilvēkiem pietrūkst motivācijas strādāt šādu darbu. Turklāt jāņem vērā tas, ka daļa policistu kandidātu nemaz neiztur atlasi,” sanāksmē norādīja Lūkass.

LA.lv