Latvijā
Rīga

Policistes maskējas par klientēm: Rīgā pieķer vīrieti prostitūtu 16

Foto – RPP

Rīgas pašvaldības policija, strādājot prostitūcijas apkarošanas jomā, pieķērusi kādu 28 gadus vecu vīrieti, kurš par 50 eiro vēlējās sniegt seksuāla rakstura pakalpojumus divām sievietēm.

Vīrietis policistu redzeslokā nonāca pēc tam, kad kādā interneta vietnē bija izveidojis sludinājumu, kurā viņš ziņoja, ka viņš “par 50 eiro pārvaldot intīmo daļu”. Reģistrējoties interneta vietnē, tika uzsākta sarakste ar sludinājuma autoru un vēlāk norunāta tikšanās pie kādas viesnīcas Rīgas centrā.

Divas policijas darbinieces, maskējoties par klientēm, tikās ar sludinājuma autoru, kurš viņām piedāvāja seksuāla rakstura pakalpojumus par 50 eiro. Kad vienošanās bija panākta, policijas darbinieces stādījās priekšā un uzrādīja dienesta apliecību. Par notikušo tika uzsākta administratīvā lietvedība, un vēlāk izskatīšanā tiks izlemts, kāds sods vīrietim piemērojams.

Prostitūcija Latvijā nav aizliegta, taču pakalpojuma sniegšanai ir noteikti dažādi ierobežojumi. Viens no šiem ierobežojumiem paredz, ka seksuāla rakstura pakalpojumus nedrīkst sniegt ārpus savas dzīvesvietas, par kuru noslēgts īres līgums vai kura atrodas īpašumā. Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksā par šādu pārkāpumu paredzēts naudas sods no 350 līdz 700 eiro.

LA.lv