Latvijā
Rīga

Seko un cenšas iet ļoti tuvu līdzās: sievietes Ziepniekkalnā piedzīvo nepatīkamus mirkļus 0

Foto pixabay.com

Vakar, 30. jūlijā, Valsts policijā (VP) vērsās trīs sievietes, kuras ziņoja, ka Rīgā, Ziepniekkalnā viņas uz ielas pārbiedējis nepazīstams vīrietis. Visos gadījumos svešinieks sievietēm bija sekojis un centies iet ļoti tuvu līdzās, reizēm pat pieskaroties ar plecu, bet vienā gadījumā arī aizskarot no mugurpuses. Redzot, ka sievietes cenšas izvairīties, svešinieks nozudis, informēja VP.

Viena no sievietēm ar nepazīstamo svešinieku bija negaidīti sastapusies 20. jūlijā, savukārt pārējās – 24. jūlijā. Pieņemot paskaidrojumus, policistiem kļuva skaidrs, ka visos gadījumos ir runa par vienu un to pašu personu.

Ņemot vērā liecinieču stāstīto, kā arī straujo informācijas izplatību sociālajos tīklos saistībā ar šo personu, VP sazinājās ar Rīgas Pašvaldības policiju (RPP), lūdzot viņu notvert.

Šodien, 31. jūlijā, ap pulksten 08.30 likumsargi viņu pamanīja Rīgā, Irbenes ielā. Vīrietis nepretojās un labprātīgi devās līdzi policistiem, kuri viņu nogādāja VP.

No 1992. gadā dzimušā vīrieša tika pieņemts paskaidrojums, kurā viņš atzina, ka ilgstoši vērojis sievietes un izsekojis, kā arī dažām no viņām pieskāries. Savu rīcību vīrietis nespēja argumentēti pamatot, taču norādīja, ka nav vēlējies nodarīt ko ļaunu. Policisti ar viņu veica preventīvas pārrunas, lai nodrošinātu, ka šādas situācijas vairāk neatkārtojas.

Ņemot vērā, ka vīrietis izdarīto nožēlu un iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā, šoreiz viņam netika sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols.

Ja arī turpmāk iedzīvotāji saskaras ar nepatīkamām situācijām, ko radījusi šī persona, VP aicina nekavējoties zvanīt likumsargiem pa diennakts tālruni 110. Ja šis vīrietis vēlreiz tiks pieķerts biedējot iedzīvotājus, tiks lemts par viņa saukšanu pie administratīvās atbildības par sīko huligānismu.

LA.lv