×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Policisti velopatruļā fiksēs pārgalvīgos velo braucējus un uzslavēs pieklājīgos (3)

Foto: LETAFoto: LETA

No aprīļa vidus līdz šī mēneša beigām Rīgas ielās pirmo reizi norisināsies sociālais eksperiments “Cieņas velopatruļas”, kura laikā policijas darbinieki, kuri ikdienā arī aktīvi pārvietojas ar velosipēdiem, fiksēs pārgalvīgos un agresīvos braucējus, kā arī uzslavēs cieņpilnākos velo satiksmes dalībniekus.

Kā informē Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), patruļu rezultātā tiks apkopota informācija par populārākajām situācijām, kas ik sezonu izraisa spriedzi starp aktīvākajām satiksmes dalībnieku grupām.

Pieredze rāda, ka diemžēl dažu atsevišķu velobraucēju attieksme un pārgalvība ik gadu rada papildu spriedzi uz ceļa un konfliktsituācijas ar pārējiem satiksmes dalībniekiem. Tas rezultējas arī ceļu satiksmes negadījumu statistikā.

Valsts policijas (VP) fiksēto ceļu satiksmes negadījumu skaits ar cietušajiem, kuros iesaistīti velosipēdisti un gājēji, pēdējo piecu gadu laikā ir dubultojies. Šī gada pirmajos trīs mēnešos bojā gājuši jau trīs, bet cietis 41 velobraucējs. Salīdzinājumā ar pērnā gada sākumu cietušo velobraucēju skaits ir audzis par gandrīz 16%.

Līdz ar īpašo velopatruļu izbraukšanu galvaspilsētas ielās CSDD kopā ar partneriem turpina pērn uzsākto informatīvo ceļu satiksmes drošības kampaņu “Cieņa darbojas!”, aicinot atcerēties, ka uz ceļa neviens nav pārāks par citiem un atsevišķu satiksmes dalībnieku nevērība pret apkārtējiem tikai vairo savstarpējos konfliktus un negadījumu skaitu.

Kampaņas galvenais uzdevums ir veidot jaunu satiksmes kultūru, kurā agresīva, sevi un apkārtējos apdraudoša, braukšana nav pieņemama, norāda CSDD.

“Pēdējos gadus šajā [vasaras] sezonā saskaramies ar būtībā vienu un to pašu problēmu – diemžēl bieži vien dažādi satiksmes dalībnieki savā starpā nesaprotas. Gājēji dusmojas uz autovadītājiem, autovadītāji uz velobraucējiem, savukārt velobraucējiem šķiet, ka ar viņiem satiksmē neviens nerēķinās. Pieredze rāda, ka patiesība ir pa vidu,” saka CSDD vadītājs Andris Lukstiņš.

Pēc viņa teiktā, katras satiksmes dalībnieku grupas tēlu var pamatīgi sabojāt pat viens karstgalvis, izraisot nevajadzīgus konfliktus vai negadījumus. “Tāpēc konkrēto satiksmes dalībnieku grupas pašcieņas jautājums ir nepieļaut, ka atsevišķi pārgalvji grauj iespaidu par visiem kopumā,” piebilst Lukstiņš.

Velobraucējus un citus ceļu satiksmes dalībniekus kampaņā “Cieņa darbojas!” uzrunās arī ar video klipiem un vides reklāmām. Tāpat visiem būs iespēja īpašā “Cieņ-o-metra” aplikācijā noskaidrot savu uzvedības kultūras līmeni ceļu satiksmē.

Kampaņu organizē CSDD, Satiksmes ministrija un VP, atbalsta – SIA “Statoil Fuel & Retail Latvia” un apdrošināšanas kompānija “If”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pārdaugavā ap Vienības gatvi pa vidu normāliem velobraucējiem saradies daudz “neredzamo” – bez lukturīšiem, bez atstarotājiem. Un viņi mierīgi brauc tumsā arī pa ielām. Viņi var šķērsot brauktuvi, kad ienāk prātā. Ja kādu notrieks mašīna, vainīgs būs šoferis. Bet bīstamību rada šie neredzamie velobraucēji, kas absolūti nerespektē citus satiksmes dalībniekus.

  2. Vai velobraucējs ir gājējs? Daudzi ir nekaunīgi. Arī pats braucu, bet citi neievēro noteikumus.

  3. Visu sezonu tas ir jādara, nevis tikai 2 nedēļas. Un jāsoda, nevis tikai jāfiksē!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+