×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Policistiem un ugunsdzēsējiem alga nākamgad var pieaugt par 40 latiem

LETALETA

Zemākā ranga policisti, robežsargi un ugunsdzēsēji nākamgad var rēķināties ar atalgojuma pieaugumu par vismaz 40 latiem mēnesī, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

 

Viņš atzina, ka IeM, iesniedzot pieprasījumus nākamā gada budžetam, ir “atlikusi malā” citas vajadzības, to vietā par prioritāti izraugoties darbinieku sociālās garantijas, veselības aprūpi un atalgojumu. “Es domāju, ka aptuveni to, ko dienesti būs prasījuši, mēs arī spēsim pasniegt,” izteicās ministrs.

“Ņemot vērā to, ka ir piešķirts arī nepilns miljons [latu] zemo algu izlīdzināšanai, es pieļauju, ka kopā ar nodokļu izmaiņām nākamgad mums zemākās kategorijas darbinieki – jaunākie inspektori – varētu saņemt virs 40 latu atalgojuma pieaugumu neto. Tas attiecas uz visām [IeM sistēmas] amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm,” sacīja Kozlovskis.

“Protams, precīzus skaitļus patlaban rēķina finansisti, bet pilnīgi noteikti es varu teikt, ka šī prioritāte tiek turēta un īstenota,” rezumēja ministrs.

Jau ziņots, ka IeM nākamā gada jauno politikas iniciatīvu sarakstā galvenā prioritāte ir sociālo garantiju nodrošināšana nozarē strādājošajiem.

Ja ierobežotās fiskālās telpas dēļ IeM visus pieteiktos papildu līdzekļus nākamā gada budžetā saņemt nevarēs, tā noteikti neatteikšoties no prasības nodrošināt policistus, ugunsdzēsējus, robežsargus un citās ministrijas padotības iestādēs strādājošos ar sociālajām garantijām, lai viņi būtu pietiekami motivēti un neietu prom no darba.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+