×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

Policists Briedis pret ungāru olimpieti

Foto: Zigismunds Zālmanis ("Nikon")Foto: Zigismunds Zālmanis ("Nikon")

Sestdien Majoru sporta laukumā notiks komandu cīņa starp Latvijas un Īrijas nacionālajām izlasēm amatieru boksā, bet programmas nagla būs Latvijas boksa šā brīža labākā profesionāla Maira Brieža cīņa pret ungāru Jožefu Nagi.

27 gadus vecais Mairis Briedis pašmāju ringā paguvis izcīnīt daudz un dažādus titulus – deviņi Latvijas zelti kikboksā, 2008. gadā kļuvis par Eiropas čempionu kikboksā WAKO versijā, pēdējos četros gados Latvijas čempions boksā. Pats vien nosmej, ka ārzemēs par viņa panākumiem zina vairāk kā Latvijā. Ar boksu sācis nodarboties 14 gadu vecumā Juglā, kur sports palīdzējis izvairīties no apkārt esošās negatīvās ietekmes. Nu jau četrus gadus Mairis strādā Valsts policijā. Tā nav tikai štata vietas aizņemšana, bet reāls ikdienas darbs. Šogad absolvēta arī Latvijas Sporta un pedegaoģijas akadēmija. Kā to visu izdodas apvienot? “Brīvā laika patiešam nav daudz. Augstskolas diplomu būšu ieguvis, tā ka paliks mazliek vieglāk. Tādu finansiālu iespēju, lai trenētos profesionāla režīmā un savā pamatdarbā paņemtu pauzi, pagaidām nav,” atklāj Briedis.

Profesionālajā ringā Briedis aizvadījis desmit cīņas, deviņās no tām guvis uzvaras. Jauns pavērsiens boksera karjerā notika pirms pāris mēnešiem, kad par Brieža treneri kļuva Elvis Mihaiļenko. Pats vēl nesen ar labiem panākumiem cīnījies profesionālajā ringā, ar pieredzi šī sporta virtuvē un menedžmenta pārzināšanu. “Arī iepriekš bija dažādi pretinieku varianti, taču atrast spēcīgu pretinieku cīņai pašu mājās neizdevās. Tagad tas beidzot ir noticis,” gandarīts par iespēju cīnīties ar ungāru Nagi ir Briedis. Gan šo pretinieku sarunāja, gan sestdienas boksa vakaru Majoros organizē Mihaiļenko, kura pārziņā turpmāk būs arī Brieža virzīšana pa profesionāla boksa kāpnēm.

“Nagi būs spēcīgākais pretinieks, kāds Mairim bijis. Tā būs iespēja parādīt savu potenciālu boksa ringā. Uzvara būtu ļoti svarīga tālākai karjeras virzībai, tomēr pirms cīņas neteiksim vēl hop. Ungāru bokseris ir ļoti pieredzējis un ar raksturu. Mairis smagās svara kategroijas boksam ir diezgan ātrs un tajā pat laikā spēcīgs. Stiprs sitiens. Laba skola amatieru boksā. Amatieros ļoti daudz izšķir kompleksā sagatvotība – tehnika un meistarība. Profesionālajā boksā vairāk dominē spēks. Abu šo faktoru apvienojums un pieredze ir ļoti vērtīga. Potenciāls ir labs, bet boksā bez tā ļoti daudz izškir arī dažādi blakus apstākļi” gaidāmo Brieža – Nagi cīņu ieskicē Mihaiļenko. Ar piebildi, ka arī ungāram ir ļoti laba amatieru skola un labi panākumi profesionālajā ringā. 36 gadus vecais Nagi 1996. gadā bija Atlantas olimpiādes dalībnieku vidū, pēc tam profesionāļos aizvadījis 38 cīņas, guvis 27 uzvaras, 16 no tām ar nokautu. Bijis WBA un IBF versiju interkontinentālais čempions un pasaules čempions WBF versijā. Ar tituliem vien pietiek, lai būtu skaidrs – ļoti nopietns pretinieks.

Ar šo vienu cīņu sadarbība un ceļš pretī lielākiem mērķiem tikai sākas. Jūlijā Briedis piedalīsies “Bigers Better” astoņu bokseru turnīrā Kiprā. “Mērķis boksā – kļūt par pasaules čempionu kādā no versijām,” Mairim Briedim par ierindnieku negribas palikt. “Ja runājam par piezemētākām lietām, tad viens no galvenajiem mērķiem ir atgūt boksa popularitāti Latvijā. Pašlaik situācija ir bēdīga. Pat tiktāl, ka grūti šeit atrast sev atbilstošu sparinga partneri. Gribam atgādināt, ka bokss pirmkārt audzina raksturu un fiziskās īpašības. Ka dažkārt dzirdēti stereotipi, ka caur boksu ceļs ved uz kriminālajām aprindām, ir pilnīgi nepareizi,” uzsver Briedis. “Nav mums pašlaik boksā ne olimpisko čempionu, ne citu pirmā līmeņa zvaigžņu, lai varētu uz viņu cīņām pardot desmit tūkstošus biļešu un rīkot finansiāli ienesīgus šovus. Taču jāsāk ar mazumiņu. Jārīko cīņas pašiem. Jāpanāk, ka pretiniekus varam izvēlēties paši. Ja tas izdosies, tad kopā ar sportiskajiem panākumiem atgriezīsies arī popularitāte. Mans mērķis bija nokļūt olimpiskajā spēles, līdz kuram mazliet pietrūka. Ja tas izdosies kādam no maniem audzēkņiem vai kāds no viņiem kļūs par pasaules čempionu, tā būs arī mana uzvara,” atklāj Mihaiļenko.

Sestdienas boksa vakaru Majoros, kas sāksies pulksten 17, ievadīs septiņas Latvijas un Īrijas nacionālo izlašu cīņas. Organizatori sola, ka tas būs gada galvenais notikums pašmāju boksā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+