Latvijā
Kriminālziņas

Policists ceļā uz darbu aiztur pusaudzi – balkona apķēpātāju2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Krists Spruksts

Šo trešdien, 25. aprīlī, neilgi pēc pulksten 18.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieks, dodoties uz darbu, pamanīja kādu jaunieti savas dzīvesvietas kāpņu telpā, kurš ar gaišas krāsas marķieri apķēpāja koplietošanas balkonu. Kārtības sargs pusaudzi apturēja un izsauca kolēģus no Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes turpmāko procesuālo darbību veikšanai, tā liecina informācija Rīgas Pašvaldības policijas mājas lapā.

Drīz pēc tam jaunietis nodots attiecīgās teritoriālās pārvaldes darbiniekiem. Datu pārbaudes laikā noskaidrots, ka pārkāpējs ir vien 15 gadus vecs. Jautājot par viņa rīcības motīviem, puisis skaidroja, ka uz daudzdzīvokļu namu atnācis satikt draugu. Gaidot vienaudzi, puisis nolēmis apķēpāt vienu no koplietošanas balkoniem.

Jaunietim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par ēku bojāšanu ar uzrakstiem. Normatīvie akti paredz, ka par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu līdz 142 eiro, taču nepilngadīgajiem visbiežāk tiek piemērots audzinoša rakstura piespiedu līdzeklis – ēkas sākotnējā krāsojuma atjaunošana.

Saistītie raksti
LA.lv