×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. augusts, 2012
Drukāt

Policists nav detektīvs

holms2

Detektīvdarbības likumā tagad pieņemtas izmaiņas, kas nosaka: tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas un darbinieki, tostarp arī policisti, vairs nevarēs piestrādāt par detektīviem.

 

Likuma grozījumu mērķis ir uzlabot vienlīdzīgas konkurences apstākļus detektīvdarbības jomā. Ja policists, piemēram, piestrādā arī par detektīvu, tad nav vienlīdzīgas konkurences apstākļos ar tiem, kam dažādas datu bāzes un specifiska papildu informācija nav pieejama.

Izmaiņas paredz, ka tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas vai darbinieki turpmāk nevarēs saņemt sertifikātu par detektīvdarbības veikšanu. Taču licenci varēs iegūt individuālie uzņēmumi, kuru vadītāji nav tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas vai darbinieki. Turpmāk licenci detektīvdarbības veikšanai tāpat kā Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstu pilsoņi varēs iegūt arī Latvijas nepilsoņi.

Likuma grozījumos noteikti stingrāki kritēriji arī šīm personām – tiem, kas sodīti par alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē izdarītiem pārkāpumiem, šāda darbības joma būs liegta. Detektīvdarbības likums papildināts vēl ar jaunu pantu, kas nosaka, ka detektīvsabiedrībai aizliegts uzdot pildīt detektīva pienākumus personai, kura nav saņēmusi sertifikātu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+