×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Policists Purvciemā negaidīti dabū ar dūri pa galvu

RPPRPP

Purvciemā iereibis vīrietis uzbrucis pašvaldības policistam.

21.novembra naktī Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki, patrulējot Purvciemā, pamanīja uz zemes iemigušu vīrieti. Kārtības sargi piegāja pie vīrieša, pamodināja viņu un apjautājās par iemesliem, kāpēc viņš nakts laikā guļ uz zemes, un vai ir nepieciešama medicīniskā palīdzība. Vīrietis uz policistu jautājumiem atbildēja ar cieņu aizskarošu izteicienu, taču pēc brīža atvainojās un teicās, ka ies uz mājām. Sarunas laikā no vīrieša bija jūtama spēcīga alkohola smaka.

Policisti lūdza iereibušo kungu pienākt pie operatīvā transportlīdzekļa, lai pārbaudītu viņa datus. Nezināmu iemeslu dēļ vīrietis centās ļoti tuvu pienākt pie policista. Kārības sargs lūdza iereibušo kungu atkāpties un netraucēt viņam pildīt savus amata pienākumus, taču vīrietis turpināja policistam tuvoties. Ņemot vērā, ka vīrietis nereaģēja un turpināja tuvoties, policists ar roku viņu pavirzīja nost no sevis, taču iereibušais kungs negaidīti iesita policistam ar dūri pa galvu.

Persona nekavējoties aizturēta un nogādāta dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpā, kuras laikā konstatēts, ka vīrietis ir 2,27 promiļu reibumā. Ņemot vērā, ka policistam pasliktinājās veselības stāvoklis izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri, apskatot policistu, konstatēja, ka hospitalizācija viņam nav nepieciešama.

Izvērtējot notikušā apstākļus, pieņemts lēmums vīrieti nogādāt Valsts policijā par uzbrukumu valsts varas pārstāvim. Likums paredz, ka par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+