×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. augusts, 2014
Drukāt

Polija aicina ASV pirkt Krievijas aizliegtos ābolus (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Polija aicinājusi ASV steidzami atvērt savu tirgu poļu āboliem, kuru importu, reaģējot uz Rietumu sankcijām, aizliegusi Krievija.

Polijas vēstnieks Vašingtonā Rišards Šnefs pavēstīja, ka ticies ar ASV lauksaimniecības ministrijas pārstāvi, lai pārrunātu pasākumus, kas nepieciešami tirgus atvēršanai, vēsta poļu aģentūra PAP.

“Mēs esam ieinteresēti ātrā lēmumā, jo situācija ir ārkārtēja,” izteicies Šnefs, piebilstot, ka nākamā tikšanās ar ASV amatpersonām, kuru pilnvarās ir lemt par tirgus atvēršanu, paredzēta 18.augustā.

Līdz šim ASV stingri ierobežojusi svaigu augļu un dārzeņu importu no Eiropas Savienības (ES), tomēr ir izņēmumi, un Polijai ļauts eksportēt uz Savienotajām Valstīm piparus un brokoļus, bet Itālijai – ābolus un bumbierus.

Polija ir vadošais Eiropas ābolu eksportētājs, ievērojami apsteidzot Itāliju un Franciju.

Kā ziņots, Krievija ceturtdien aizliedza no rietumvalstīm importēt lielāko daļu lauksaimniecības ražojumu un pārtikas produktu, tādējādi reaģējot uz Rietumu sankcijām, kas ieviesta, sodot Maskavu par agresiju pret Ukrainu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja krievi saka, ka pēc tehnoloģijas savus ābolus ķīmiski apstrādājot (t.i., ābeles no agra pavasara līdz āboliem noliktavās) 11 reizes, tad poļi to dara 35 reizes, un tāpēc tie ilgi saglabājas. Bet abos gadījumos tā ir un paliek ķīmija!
    Kas var būt labāks par īsto Latvijas lauku ābolu, kas ķīmiju nav redzējis ne reizi!

  2. nu gan obams būs laimīgs paēdis polijas ābolus…

Draugiem Facebook Twitter Google+