×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Polija aicina Lielbritāniju aizsargāt poļus pēc vairākiem uzbrukumiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polijas ārlietu ministrs aicināja Lielbritāniju aizsargāt tās teritorijā dzīvojošos poļus, pirmdien apmeklējot Londonu steidzamā vizītē pēc vairākiem Lielbritānijā notikušiem uzbrukumiem poļu imigrantiem.

Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis un iekšlietu ministrs Mariušs Blaščaks pirmdien ieradās Londonā dienu pēc tam, kad Hārlovas pilsētā uz ziemeļaustrumiem no Londonas notika uzbrukums diviem poļiem. Augustā Hārlovā seši pusaudži noslepkavoja Polijas pilsoni.

Runājot pēc kopīgas tikšanās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Borisu Džonsonu un iekšlietu ministri Emberu Radu, Vaščikovskis sacīja, ka šādi uzbrukumi ir jauna parādība.

“Mēs atgādinājām Lielbritānijas valdības pārstāvjiem, ka poļu migranti ir ļoti labi integrējušies britu sabiedrībā … viņi pelnījuši cieņu,” Vaščikovskis sacīja žurnālistiem pie Polijas vēstniecības.

“Desmitiem gadu laikā lielā poļu kopiena Lielbritānijā nebija cietusi no nekādām problēmām, bet pēc referenduma kampaņas sāka notikt daži incidenti,” piebilda Polijas ārlietu ministrs.

Lielbritānijā pirms un pēc 23.jūnijā notikušā referenduma, kurā tika nobalsots par “Brexit” (valsts izstāšanos no Eiropas Savienības), ir pieaudzis uzbrukumu skaits ārzemniekiem.

Nacionālā policijas priekšnieku padome pavēstīja, ka policijai Anglijā, Velsā un Ziemeļīrijā no 16. līdz 30.jūnijam tika ziņots par vairāk nekā 3000 šādiem incidentiem, kas ir par 42% vairāk nekā tādā pašā pērnā gada periodā.

Vaščikovskis sacīja, ka imigrācija tikusi izmantota kā “ierocis” kampaņā pret dalību ES, un aicināja britu varas iestādes aizsargāt poļu imigrantu tiesības.

“Viņi maksā nodokļus, viņi ir pelnījuši būt aizsargāti,” teica Polijas ārlietu ministrs.

Polijas vēstniecība paziņoja, ka pēdējo nedēļu laikā ir iejaukusies 15 nopietnos naida noziegumu gadījumos, tostarp dedzināšanas uzbrukumā poļu ģimenes mājoklim un fiziskā uzbrukumā.

Divpusējās tikšanās laikā Polijas delegācija ierosināja pastiprināt kontaktus ar Polijas policijas spēkiem un ieviest izglītojošas programmas par imigrantu integrāciju Lielbritānijā.

Svētdienas rītā Hārlovas pilsētā uz ziemeļaustrumiem no Londonas notika uzbrukums diviem poļiem pie kāda krodziņa. Vienam incidentā tika salauzts deguns, bet vēl viens guvis ievainojumu galvā. Polija atzīst, ka tas varētu būt bijis naida noziegums.

Šajā pilsētā Lielbritānijas policija arī sākusi izmeklēšanu pēc tam, kad 27.augustā seši pusaudži tur noslepkavoja Polijas pilsoni – fabrikas strādnieku Areku Jozviku.

Polijas iekšlietu ministrs pirmdien paziņoja, ka Polijas valdība grib nodrošināt, lai šīs slepkavības izmeklēšana būtu efektīva.

“Es paudu pārsteigumu par to, ka seši jaunieši, kas bija aizturēti saistībā ar šo incidentu, ir atbrīvoti,” sacīja Blaščaks, minot savu teikto tikšanās ar britu ministriem laikā.

Seši pusaudži, kurus policija aizturēja aizdomās par līdzdalību Jozvika slepkavībā, ir atbrīvoti pret drošības naudu. Policija izmeklē, vai šī slepkavība bija naida noziegums, un ir paziņojusi, ka tās motīvs vēl nav noskaidrots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+