×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Polijā apstiprina pretrunīgi vērtēto likumprojektu par reformām

AFP/LETA fotoAFP/LETA foto

Polijas parlaments otrdien apstiprinājis likumprojektu, kas mainīs Konstitucionālā tribunāla darbības kārtību un, pēc kritiķu domām, paralizēs šo tiesu.

Saskaņā ar likumprojektu, kuru, domājams, apstiprinās arī Senāts un parakstīs prezidents, lietas izskatīšanai Konstitucionālā tribunālā būs nepieciešama vismaz 13 tiesnešu klātbūtne līdzšinējo deviņu vietā un sprieduma pieņemšanai būs nepieciešams divas trešdaļas vairākums līdzšinējā vienkāršā vairākuma vietā. Konstitucionālajā tribunālā ir pavisam 15 tiesneši.

Eksperti uzskata, ka grozījumu mērķis ir padarīt grūtāku valdošās konservatīvās partijas “Likums un taisnīgums” (PiS) iecerēto reformu bloķēšanu.

Kā jau vēstīts, domstarpības par Konstitucionālo tribunālu ir izraisījušas politisko krīzi valstī, kas sākās ar “Likums un taisnīgums” mēģinājumu nomainīt piecus iepriekšējās valdības ieceltos tiesnešus.

“Likums un taisnīgums” nāca pie varas Polijā pēc pārliecinošas uzvaras 25.oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās un tagad kontrolē abas parlamenta palātas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+