×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
3. augusts, 2017
Drukāt

Polija apsver kara reparāciju pieprasīšanu no Vācijas (3)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Polijas komunistu valdība savulaik apliecināja, ka nekādas pretenzijas Vācijai neizvirzīs, taču aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs izteicies, ka komunistu pārvaldītā Polija bijusi "padomju marionešu valsts", kuras lēmumi šodien nav juridiski saistoši.

Polija izvērtē iespēju pieprasīt Vācijai reparācijas par Otrajā pasaules karā nodarītajiem milzīgajiem zaudējumiem,  paziņojis valdošās partijas “Likums un taisnīgums” (PiS) parlamenta deputāts Arakadjušs Mularčiks.

Polijas parlamenta izpētes birojs gatavo analīzi par to, vai izvirzīt šādas pretenzijas. Tā būšot gatava līdz 11. augustam, sacīja Mularčiks. PiS līderis ekspremjers Jaroslavs Kačiņskis nesen kādā intervijā sacīja, ka “Polijas valdība gatavojas vēsturiskai kontrofensīvai”. “Mēs runājam par milzīgām summām un arī par faktu, ka Vācija daudzus gadus atteicās uzņemties atbildību par Otro pasaules karu,” sacīja ekspremjers. Aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs Varšavas 1944. gada sacelšanās piemiņas pasākumu laikā norādīja, ka Vācijai ir “jāatmaksā šausmīgais parāds, ko tā ir parādā Polijas tautai”. Otrajā pasaules karā, kas sākās ar Vācijas iebrukumu Polijā 1939. gadā, tika nogalināti teju seši miljoni Polijas pilsoņu, valsts cieta milzīgus materiālos zaudējumus, tika izpostītas baznīcas un citas kultūras vērtības. Vācija samaksājusi vairākus miljardus eiro kompensācijās par nacistu noziegumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Grieķija jau mēģināja…šidlo dabūs ko?Var trīs reizes minēt…

  2. No Krievijas pieprasīt poļiem laikam bail.

Draugiem Facebook Twitter Google+