Eiropa

Polijā atklāj pasaulē lielāko Jāņa Pāvila II statuju0

Foto-LETA/AFP

Polijas dienvidu pilsētā Čenstohovā sestdien, 13.aprīlī, atklāta pasaulē lielākā mirušā Romas pāvesta Jāņa Pāvila II statuja.

Polijā, kur 90% no valsts 38 miljoniem iedzīvotāju ir katoļticīgie, atklātajā desmit tonnas smagajā un 13,8 metrus augstajā statujā Jānis Pāvils II ir attēlots ar atplestām rokām, baltā tērpā un zelta krustu kaklā.

Milzīgā statuja ir novietota miniatūru parkā, kur aplūkojamas tādu svētvietu kā Lurdesa Francijā miniatūri atveidojumi.

Projekta organizators Lešeks Lisoņs, kas to arī finansē, tikās ar Jāni Pāvilu II pagājušā gadsimta 60.gados pirms viņš kļuva par pāvestu. Jāņa Pāvila II statuja tiek atklāta trīs gadus pēc tam, kad no noslīgšanas tika paglābts Lisoņa dēls, tādēļ viņa tēvs finansēja pieminekli.

Kopš nāves 2005.gadā Jānis Pāvils II ir kļuvis par kulta tēlu Polijas katoļticīgo vidū.

Ik gadu tūkstošiem poļu dodas uz Čenstohovu, lai lūgtos pie Melnās Madonnas, kurai tiek piedēvētas īpašas spējas.

Polijā ir arī pasaulē lielākā Jēzus Kristus statuja. 2011.gadā netālu no autoceļa valsts rietumu pilsētā Svebodzinā tika atklāts 36 metrus augsts Jēzus Kristus piemineklis.  

1920.gadā Polijas dienvidu pilsētā Vadovicē dzimušais Jānis Pāvils II, laicīgajā vārdā Karols Juzefs Vojtila, Romas katoļu baznīcu vadīja no 1978.gada līdz savai nāvei 2005.gadā.

Pērn maijā Jānis Pāvils II īpašā dievkalpojumā Vatikānā tika beatificēts jeb pasludināts par svētīgo, kas pietuvina viņa kanonizāciju jeb pasludināšanu par svēto.

LA.lv