×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Polijā atsāk meklēt komunistu noslepkavoto partizānu apbedījumus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polijā atsākta komunistiskā marionešu režīma drošības dienesta noslepkavoto 200 poļu partizānu mirstīgo atlieku meklēšana, vēsta Polijas Radio.

Šajā ekspedīcijā tiek meklētas Nacionālo bruņoto spēku (NSZ) kapteiņa Henrika Flames (“Barteka”) vienības cīnītāju apbedījuma vieta. Ekspedīciju organizējis Nacionālās piemiņas institūts (IPN).

Saskaņā ar IPN rīcībā esošo informāciju vienību 1946. gada septembrī nodeva kāds iefiltrējies komunistu aģents. Komunistu slepenais dienests sarīkoja viltus operāciju partizānu šķietamai pārvešanai uz ASV okupācijas zonu Vācijā. Cīnītāji nonāca komunistu slazdā un tika apšauti. Pašam kapteinim Flamem gan izdevās izbēgt, jo viņš savlaicīgi aptvēra, ka kaut kas nav kārtībā. Flame krita 1947. gada decembrī, kad viņu komunisti izsekoja un nošāva kādā restorānā Zabžegā.

IPN pētnieks profesors Kžistofs Švagžiks paziņoja, ka vieta, kur partizāni tika noslepkavoti, neapšaubāmi atrodas pie Barutas ciemata Opoles reģionā. Tur pirms trim gadiem tika uzieti cilvēka kaulu fragmenti. Taču šajā vietā nav atrasts neviens galvaskauss, un tas liek domāt, ka noslepkavotie partizāni apglabāti kādā citā vietā. Meklēšana tiks turpināta gan Barutas apkārtnē, gan pie Stari Grodkovas ciemata.

Flames vīri bija lielākā antikomunistisko partizānu vienība, kas pēc Otrā pasaules kara darbojās Augšsilēzijā un Besidu kalnos. 2012. gada oktobrī Dvožisko ciematā tika atrastas 25 cilvēku mirstīgās atliekas. Šobrīd tiek turpināta to DNS analīze, cenšoties identificēt apbedītos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+