×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
8. jūnijs, 2017
Drukāt

Polijā ierodas pirmais tankkuģis ar sašķidrināto gāzi no ASV (3)

Ilustratīvs attēls. Publicitātes fotoIlustratīvs attēls. Publicitātes foto

No sašķidrinātās gāzes termināļa Zēbrigē gāzi saņem apvienotais Beļģijas un Luksemburgas gāzes tirgus. Sagaidāms, ka tam varētu pievienoties arī Nīderlande.

Polijā ceturtdien ieradās tankkuģis ar pirmo sašķidrinātās dabasgāzes sūtījumu no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Ceremonijā, kurā Svinoujsces ostā tika sagaidīts amerikāņu tankkuģis “Clean Ocean”, Polijas premjerministre Beāta Šidlo sacīja, ka šis ir vēsturisks brīdis, kad tiek uzlabota reģiona enerģētiskā drošība.

“Šodien Polija var teikt, ka tā ir droša un suverēna valsts arī tāpēc, ka mums ir tik lieliskas investīcijas” kā sašķidrinātās gāzes terminālis Svinoujscē, sacīja Šidlo.

“Tādas dienas kā šī ieiet vēsturē,” viņa piebilda un aicināja ASV sadarboties “vairāk un efektīvāk”.

ASV Valsts departaments izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka amerikāņu dabasgāzes eksports “atbalsta amerikāņu darbavietas, pazemina energoresursu cenas mūsu partneriem ārzemēs un dod ieguldījumu Eiropas enerģētiskās drošības mērķu sasniegšanā, izmantojot piegādātāju, kas ir uzticams un strādā pēc tirgus principiem”.

Lielāko daļu dabasgāzes Polija saņem no Krievijas koncerna “Gazprom”, bet pēdējā laikā ir saņēmusi arī vairākas sašķidrinātās gāzes kravas no Kataras.

Ceturtdien bija pirmā reize, kad Austrumu un Centrālajā Eiropā tiek piegādāta dabasgāze no ASV. Kravas piegādātājs ir amerikāņu kompānija “Cheniere Energy”, taču netiek atklāts ne kravas apmērs, ne darījuma summa. Gaidāms, ka jau šovasar Polija no ASV saņems vēl vienu sašķidrinātās gāzes sūtījumu.

2015.gada beigās Baltijas jūras ostā Svinoujscē sāka darboties Polijas pirmais sašķidrinātās gāzes terminālis, kas izmaksāja vairāk nekā 700 miljonus eiro.

2014.gadā tika nodots ekspluatācijā Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālis, kas dod iespēju piegādāt sašķidrināto gāzi Baltijas valstīm, kuru gāzes imports līdz tam bija pilnībā atkarīgs no “Gazprom”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievijas dabasgāzei ir arī zemāka siltumspēja, nekā ASV vai Austrālijas dabasgāzē, jo tā ir zemākas kvalitātes.

  2. Ar ko arī apsveicam Krieviju ,tās ilglaicīgie pūliņi sāk nest augļus ! Pirmā Lietuva,kam seko Polija ,Ukraina 2016/17 gada ziemu ir iztikusi bez Krievijas gāzes ! Tikai Ukrainas gāzes tirgus zaudējums nesis 4Miljardu $ zaudējumus. Tad nu no 33% Eiropas gāzes tirgū Krievijas daļa līdz 2020 gadam saruks līdz 25% ,bet ASV LPG piegādes samazinās LPG cenu līdz 160$ par 1000M3 kas var izrādīties pat zemāka. Krievijas ogles tiks izspiestas ar ASV un DĀR oglēm….bet nafta 2018 gada perjodā svārstīsies no40$ līdz 45$ Perspektīva drūma….

  3. Straujuma,kur ir ASV gāze ,kuru Jūs solijāt?Braucāt uz ASV un notriecāt nodokļu maksātāju naudu!Ko Latvija ir ieguvusi no Jūsu ceļojuma?

Draugiem Facebook Twitter Google+