×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. maijs, 2013
Drukāt

Polija izdevusi Latvijai bijušo policistu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Polija izdevusi Latvijai marta sākumā aizturēto bijušo policistu, un prokuratūra viņam uzrādījusi apsūdzību par kāda narkodīlera slepkavību.

Marta sākumā parādījās ziņas, ka Polijā aizturēts starptautiskā meklēšanā izsludināts bijušais policists no Latvijas. Polijas Centrālā izmeklēšanas biroja inspektori Latvijā meklēto vīrieti aizturēja Bidgoščas pilsētā.

Saskaņā ar “Europol” izdoto Eiropas aresta orderi vīrietis meklēšanā atradās trīs gadus.

Latvijas prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga pastāstīja, ka patlaban vīrietis nogādāts Latvijā. Viņam apsūdzība uzrādīta par kāda narkotiku tirgotāja slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā un to izdarījusi personu grupa.

Vīrietis pagaidām vēl aizdomās turētā statusā ir par līdzdalību personas nolaupīšanā, mantas bojāšanu un viltotu dokumentu izmantošanu.

Lai izdošana no Polijas būtu sakārtota pilnībā likumīgi, Latvija nosūtījusi Polijas varasiestādēm papildu dokumentus.

Plašāku informāciju prokuratūra pagaidām nesniedz.

Viņa lieta kriminālvajāšanas sākšanai no Valsts policijas tika saņemta Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajā prokuratūrā.

Polijas policijas pārstāvis Pjotrs Benjaks, aģentūrai PAP iepriekš pavēstīja, ka vīrieša atrašanās vietas noskaidrošana izmeklētājiem aizņēmusi ilgāku laiku. “Viņa arests nebija viegls, jo viņš bieži mainīja savu adresi, kā arī telefonu un automašīnas un pat savu ārējo izskatu,” skaidroja Benjaks. Aizturēšanas brīdī pie aizdomās turētā atrasti dokumenti ar citas personas vārdu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+