Pasaulē
Eiropa

Polija izraidījusi zviedru neonacistu2

Foto: SCANPIX/Sergei Fadeichev/ITAR-TASS/LETA

Polija piektdien izraidījusi zviedru neonacistu, kurš bija ieradies Polijā, lai piedalītos automātisko ieroču lietošanas apmācībās.

“Šodien plkst.8 (plkst.9 pēc Latvijas laika) Antons T. tika iesēdinās lidmašīnā uz Zviedriju,” ziņu aģentūrai AFP atklāja Polijas specdienestu koordinators. Izraidītās personas pilnu vārdu un izraidīšanas iemeslu koordinators neatklāja.

Zviedrijas mediji identificējuši izraidīto vīrieti kā 22 gadus veco Antonu Tūlinu, kurš agrāk ticis notiesāts par plānu uzspridzināt bēgļu centru Zviedrijā.

Vīrieša atrašanās Polijā radīja “nopietnus, īstus un tūlītējus draudus drošībai un sabiedriskai kārtībai”, oficiālajā paziņojumā par viņa izraidīšanu norādījuši specdienesti.

Antons T. ir neonacistiskās Ziemeļu pretošanās kustības biedrs. Šīs kustības mērķis ir revolūcijas ceļā radīt nacionālsociālistisku Ziemeļu republiku, norādīts paziņojumā.

“Viņš ieradās Polijā, lai piedalītos paramilitāro treniņu kursā, kurā vēlējās iemācīties, kā rīkoties ar tāda paša veida ieročiem, kādus Brentons Tarants izmantoja uzbrukumā Kraistčērčā,” norādījuši specdienesti.

Labējais ekstrēmists, Austrālijas pilsonis Brentons Tarants 15.martā Kraistčērčā lūgšanu laikā sarīkoja apšaudes divās mošejās, nogalinot 51 cilvēku. Viņš izmantoja piecus ieročus, tostarp divus armijas parauga automātus.

LA.lv