×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. septembris, 2012
Drukāt

Polijā konfiscē Čehijā ražoto alkoholu

Foto - AFPFoto - AFP

Polijā visā valsts teritorijā konfiscēti 119 tūkstoši pudeļu Čehijā ražota alkohola.

“Tas nenozīmē, ka šis alkohols saturētu metilspirtu, taču tā tirdzniecība drošības apsvērumu dēļ tiks aizliegta, iekams mēs uzzināsim pārbaužu rezultātus,” skaidroja Polijas Nacionālās veselības inspekcijas pārstāvis. Kelcē, Polijas vidienē, muitas darbinieki konfiscējuši 194 pudeles no Čehijas ievesta alkohola, uz kurām nebija akcīzes uzlīmju. “Visticamāk, ka šī alkohola sastāvā ir metilspirts. Pudeles un etiķetes līdzinās tām, kas norādītas Čehijas policijas izplatītajos materiālos,” pastāstīja muitas pārstāve.

Polija aizliedza Čehijā ražota alkohola tirdzniecību savā teritorijā. Šis aizliegums gan neattiecas uz vīnu un alu. Polijā no saindēšanās ar nelegālo alkoholu miruši pieci cilvēki, bet Čehijā masveidīgā saindēšanās prasījusi jau 21 cilvēka dzīvību. Reaģējot uz masveida saindēšanos ar metilspirtu, Čehijas Veselības aizsardzības ministrija pilnībā aizliedza par 20 grādiem stiprāku alkoholisko dzērienu tirdzniecību visā valsts teritorijā. Šis aizliegums spēkā varētu būt vairākus mēnešus.

Tikmēr Slovākija noteica aizliegumu Čehijas alkohola importam un tirdzniecībai. Čehijā ir pasaulē lielākais alus patēriņš uz vienu iedzīvotāju. Savukārt stipro alkoholisko dzērienu lietošanas ziņā Čehija ieņem otro vietu pasaulē aiz Moldovas, liecina Pasaules Veselības organizācijas 2011. gada dati. Čehijas Alkohola ražotāju un importētāju asociācija lēš, ka nelegālais alkohols veido 20 procentus no kopējā Čehijā patērētā alkohola daudzuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+