×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Polijā netālu no nacistu “zelta vilciena” nosities dārgumu meklētājs (1)

2apr_zelts_2

Pēc nostāstiem, vilciens vedis milzīgu daudzumu zelta un dārgakmeņu.

Polijā gājis bojā kāds 39 gadus vecs vīrietis, kurš mēģinājis aplaupīt vācu aristokrātu ģimenes kapavietu netālu no iespējamās nacistu “zelta vilciena” atrašanās vietas, vēsta Polijas radio.

Pirms vairākām nedēļām medijos izskanēja ziņas, ka pazemē starp Vroclavu un Valbžihu varētu atrasties leģendām apvītais Otrā pasaules kara laika vilciens, ko tagadējās Polijas teritorijā pametuši nacistiskās Vācijas spēki. Tas licis sarosīties bagātību kārotājiem.

Policija atklāja, ka trīs vīrieši agrā otrdienas rīta stundā esot mēģinājuši aplaupīt kapsētu Svebodzicē. 39 gadus vecais vīrietis nokritis no mauzoleja, kurā apglabāti fon Kramstu ģimenes locekļi. Viņš mira notikuma vietā.

Abiem līdzzinātājiem uzrādīta apsūdzība kapu apgānīšanā.

“Visi trīs vīrieši bija radinieki,” norāda prokurore Eva Scežinska. “Sākotnējā izmeklēšana liecina, ka viņi cerēja atrast dārgumus, ja to tā var nosaukt.”

Kapsēta atrodas piecu kilometru attālumā no vietas, kur pirms 70 gadiem varētu būt paslēpts nacistu vilciens. Patlaban iespējamā atrašanās vieta ir noslēgta, un to pēta armijas sapieri.

Svebodzice pirms Otrā pasaules kara un tā laikā piederēja Vācijai. Pēc kara tā nonāca Polijas sastāvā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Uzkāpa uz savas mēles un oppā.

Draugiem Facebook Twitter Google+