×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Polijā notiesā komunistiskā režīma miličus

Polijas tiesa piespriedusi nosacītu cietumsodu četriem komunistiskā režīma miličiem, kas Krakovā 1987. gadā piekāvuši antikomunistiskās kustības demonstrācijas dalībniekus, ziņo Polijas radio.

Incidents notika miermīlīgas demonstrācijas laikā Krakovas Vavelas pilī 1987. gada 3. maijā. Pirmskara Polijā 3. maijs bija Konstitūcijas diena, bet komunistu varas laikā šie svētki netika oficiāli atzīmēti. Vienam no demonstrantiem incidentā tika salauzti žokļi, ribas un roka. Vēl diviem upuriem tika salauzti deguni, nodarīti citi savainojumi. Neviens no apsūdzētajiem nebija klāt sprieduma nolasīšanas brīdi. Visi viņi apsūdzības iepriekš nolieguši.

1993. gadā šī lieta tika noraidīta pierādījumu trūkumu dēļ. Tomēr vēlāk tika iegūts incidenta videomateriāls, un lieta 2010. gadā atkal nonāca tiesā. Apsūdzētajiem tika piespriesti sodi no diviem gadiem un četriem mēnešiem līdz diviem gadiem un desmit mēnešiem, tomēr sods samazināts uz pusi, ņemot vērā 1989. gada amnestiju, kas tika izsludināta pēc komunistiskā režīma krišanas. Turklāt spriedumu izpilde atlikta uz diviem gadiem. nApsūdzēti bija bēdīgi slavenās Motorizētā pilsoņu milicijas rezerves (ZOMO) Krakovas vada policisti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+