×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Polija plāno gāzes vada būvi (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Polija plāno parakstīt vienošanos par stratēģiska gāzes vada izbūvi uz Baltijas valstīm, lai novērstu Krievijas energoresursu dominēšanu reģionā.

Energoresursu piegādes ir viens no vājajiem punktiem, kuru Maskava varētu izmantot pret Baltijas valstīm, raksta avīze “Financial Times”. Caur Lietuvu gāzi no Rietumu gāzes vadiem varēs piegādāt pārējām Baltijas valstīm, kuras strādā pie savas infrastruktūras, skaidro “FT”. Plānots, ka līgumu parakstīs Briselē Eiropas Savienības samita laikā ceturtdien. Eiropas Komisija noteikusi gāzes vada projektu par prioritāru un segs 295 miljonus eiro no kopējām izmaksām, kas ir 558 miljoni eiro. Polija, kas ir viena no skaļākajām Krievijas kritiķēm ES, ieguldīs 120 miljonus eiro. ES uzskata gāzes vadu par vienu no galvenajiem elementiem tās “enerģētikas savienībā”, kuras mērķis ir radīt vienotu tirgu un savienot kontinenta fragmentētos piegādes tīklus. Tas varētu palīdzēt izlīdzināt cenas un samazināt atkarību no importa. Cauruļvada būve sāksies nākamgad, un to iecerēts pabeigt 2019. gadā. Sākotnējā gāzes vada jauda būs 2,5 miljardi kubikmetru gadā, ko varētu paaugstināt līdz četriem miljardiem kubikmetru gadā. Tas būtu pietiekami, lai gandrīz pilnībā apmierinātu Baltijas reģiona ­vajadzības.

Lai gan sākumā gāzes plūsma pa Polijas–Baltijas cauruļvadu varētu būt neliela, eksperti norāda, ka tā dos valstīm lielākas iespējas kaulēties par cenu ar Krievijas firmu “Gazprom”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. BŪTU ĻOTI LABI!!! LAi veicas!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+