×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Polija pretendēs uz vietu ANO Drošības padomē

Foto - AFPFoto - AFP

Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis (attēlā), šonedēļ uzturoties Ņujorkā, kur notiek ANO Ģenerālās asamblejas sesija, izvērsis kampaņu, lai panāktu Polijas kļūšanu par Drošības padomes pagaidu locekli.

“Lai izmantotu iespēju, mums jārīkojas daudzus gadus iepriekš. Galu galā mēs runājam par vēlēšanu kampaņu, kurā iesaistītas gandrīz 200 ANO dalībvalstis,” pēc tikšanās ar ASV valsts sekretāri Hilariju Klintoni norādīja Sikorskis. “Mūsu reģions (Austrumeiropa) ir nepietiekami pārstāvēts starptautiskajās organizācijās. Mēs darīsim, ko spēsim, lai to mainītu.”

Drošības padomes pagaidu locekļi laika periodam no 2018. līdz 2019. gadam tiks izvēlēti 2017. gadā. Drošības padomē, kas vienīgā no ANO institūcijām var pieņemt tiesiski saistošus lēmumus, ir pieci pastāvīgie locekļi – ASV, Britānija, Francija, Ķīna un Krievija, bet atlikušos desmit locekļu vietas rotācijas kārtībā uz diviem gadiem ieņem pārējās ANO dalībvalstis. Drošības padomes pagaidu locekļi tiek izvēlēti, pamatojoties uz reģionu principu, lai tādējādi nodrošinātu līdzīgu pārstāvniecību visām ANO Ģenerālajā asamblejā izveidotajām reģionālajām grupām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+