×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Polijā protestē pret interneta pirātisma apkarošanas līgumu

Foto - AFPFoto - AFP

Tūkstošiem jauniešu vakar Polijā protestēja pret valdības lēmumu parakstīt starptautisko vienošanos par pirātisma apkarošanu internetā.

Viltotu preču tirdzniecības novēršanas nolīgums (ACTA), kuru apņēmies ieviest Polijas premjerministrs Donalds Tusks, tiecas radīt starptautiskus standartus intelektuālā īpašuma aizsardzībai. Tomēr šim nolīgumam ir arī daudzi kritiķi, tostarp hakeru grupējums “Anonymous”, kas to uzskata par interneta brīvības ierobežošanu. Polija līgumu gatavojas parakstīt šodien.

Trešdien protesti pret šādu valdības soli notika Kelcē, Vroclavā, Ščecinā, Olštinā un citās pilsētās. Kelcē, kur ielās izgāja tūkstošiem demonstrantu, protesti pārauga vardarbībā, demonstrantiem uzbrūkot policijai un demolējot automašīnas, ziņoja telekanāls TVN24. Tikmēr sociālajā tīklā “Facebook” protestiem veltītajās lapās reģistrējušies jau vairāk nekā 300 tūkstošu cilvēku, bet interneta petīciju pret ACTA līdz trešdienas vakaram bija parakstījuši aptuveni 130 tūkstoši cilvēku.

Protestētājus ir sarūgtinājusi valdības steiga ACTA parakstīšanā un fakts, ka valdība ir tikusies ar ierakstu kompānijām un komerciālajiem medijiem, bet nav uzskatījusi par vajadzīgu konsultēties ar interneta tiesību aizstāvju grupām.

Otrdien tūkstošiem cilvēku protestēja arī Polijas galvaspilsētā Varšavā, un vairāk nekā 100 poļu tīmekļa vietnes aptumšoja savas lapas, šādi izrādot pretestību ACTA ieviešanai Polijā. Hakeru grupa “Polish Underground” uzbruka Polijas prezidenta, premjera un parlamenta oficiālajām mājaslapām, kā arī padarīja darboties nespējīgas Ārlietu un Kultūras ministriju tīmekļa vietnes. Premjerministra mājaslapa atsāka darboties trešdienas rītā. Premjera kanceleja atzina, ka ir izdzēsusi aptuveni 5000 pret ACTA vērstus komentārus savā “Facebook” kontā un bloķējusi dažus no šo komentāru autoriem, vēsta radio stacija RMF24. Sociālo mediju aktīvisti plāno šonedēļ sarīkot arī vēl citus protestus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+